Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Veletrhy průmyslových technologií v Brně budou netradičně na jaře

číslo 12/2003

Veletrhy průmyslových technologií v Brně budou netradičně na jaře

Na Výstavišti v Brně ve dnech 18. až 21. května 2004 budou moci zájemci navštívit komplex veletrhů průmyslových technologií Fond-Ex, Welding, New Simet a Tex-Tec a společně s nimi také komplex veletrhů obranné a bezpečnostní techniky Pyros, Iset a Interprotec. Koncepce veletrhů byla odborným novinářům představena na tiskové konferenci dne 11. listopadu 2003.

Veletrh Fond-Ex je třetí největší slévárenský veletrh ve světě a může se pochlubit více než třicetiletou tradicí. Podporuje jej Středoevropská slévárenská iniciativa MEGI a Svaz sléváren České republiky. Jak konstatoval předseda svazu Radovan Koplík, výroba odlitků v ČR je na vzestupu. Poptávku zvyšují nejen místní podniky, především automobilky, ale i závody v okolních zemích (Německo, Slovensko) a rozšiřují se i dodávky špičkových odlitků do zámoří.

Welding je ve střední a východní Evropě největší veletržní přehlídkou strojů, zařízení a materiálů pro svařování. Jeho historie sahá až do roku 1969. Dominantní doprovodnou akcí uvedeného veletrhu bude Mezinárodní svářečský kongres s konferencemi Technické a právní požadavky na svařování v ČR a EU a Progresivní technologie ve svařování. Jak nás ujistil pan Zdeněk Dvořák, předseda České svářečské společnosti, pořadatelé kongresu, který se bude konat pod společnou odbornou garancí České svářečské společnosti a Slovenské zváračské spoločnosti, uvítají posluchače i zájemce o aktivní účast. Bližší informace lze získat např. na adrese České svářečské společnosti (http://www.weld.cz).

Na oba veletrhy našli cestu zájemci i vystavovatelé i z oboru průmyslové automatizace. Například čeští dodavatelé robotů a manipulátorů považují veletrhy Welding a Fond-Ex za nejvýznamnější výstavní akci v tomto oboru v ČR a vystavují zde širokou nabídku své techniky. Veletrhy jsou pro ně také příležitostí k představení mnoha zajímavých novinek.

Relativně novou akcí je Tex-Tec, veletrh specializovaný na celý proces textilní výroby od zpracování základní suroviny, přes její zušlechtění až po návazné technologické postupy na strojích a zařízeních pro konečnou výrobu. Pro návštěvníky jistě bude zajímavý Den nové techniky s podtitulem Technologie, design, kvalita. V rámci tohoto dne bude možné se zúčastnit prohlídky vystavených strojů a zařízení s odborným výkladem určeným pro výrobce a zpracovatele v textilním a čalounickém průmyslu a v souvisejících oborech.

New Simet soustřeďuje nabídku a poptávku všech řemeslnických provozů a je centrem nabídky strojů, zařízení, nářadí a dalšího vybavení pro malovýrobu. Bude jistě zajímavé sledovat, jak automatizace proniká i do této oblasti výroby.

Karel Thorn, vedoucí manažer zmíněného komplexu veletrhů, uvedl, že spojení s komplexem bezpečnostních veletrhů není dáno jen provozními důvody brněnského výstaviště. Vystavovatelé a návštěvníci mohou využít i průnik technologických veletrhů a mezinárodního veletrhu prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí Interprotec, popř. veletrhu požární techniky Pyros. V této souvislosti je dobré podotknout, že jedním z hlavních úkolů průmyslové automatizace, vedle často uváděného zvyšování efektivity výroby, je také zajistit bezpečnost obsluhy strojů a zařízení i ochranu pracovního a životního prostředí.

Uzávěrka přihlášek pro vystavovatele na komplexu veletrhů byla prodloužena do 31. 12. 2003.

(Bk)

Inzerce zpět