Aktuální vydání

celé číslo

03

2020

Veletrh Amper

Fórum automatizace a digitalizace

celé číslo

Veletrh Vision bude mít společný stánek pro nové zahraniční vystavovatele

Veletrh Vision, jehož již 23. ročník se uskuteční 9. až 11. listopadu 2010 v německém Stuttgartu, očekává návrat k úspěšnému rozvoji. Loňský rok byl sice poznamenán krizí, ale méně, než pořadatelé a vystavovatelé očekávali. Počet návštěvníků poklesl o 9 % na 5 701. Roste přitom podíl návštěvníků ze zahraničí; loni jich bylo 33 %. Pro úplnost, vystavovatelů bylo loni 292, a protože všechny klíčové firmy letos svoji účast již potvrdily, pořadatelé očekávají, že jich rozhodně nebude méně.
 
Veletrh bude mít všechny tradiční součásti. Vystavovatelé se budou moci prezentovat, kromě klasických stánků, také na odborné konferenci Vision Days, kterou pořádá oborový svaz VDMA přímo ve výstavním areálu, a speciální přehlídky budou věnovány příkladům použití strojového vidění v praxi (Application Park), integraci systémů strojového vidění (Integration Area), mezinárodním standardům a výzkumně-vývojovým firmám (společný stánek za podpory německého ministerstva hospodářství).
 
V časopise Automa jsme v čísle 1/2010 na str. 60–61 publikovali názory českých a slovenských vystavovatelů na veletrh Vision. Letos mají zájemci o aktivní účast na veletrhu novou šanci: premiéru bude mít společný stánek International Pavilion pro ty zahraniční firmy, které se veletrhu chtějí zúčastnit poprvé.
 
V současné době vzhledem ke krizi mnozí uživatelé systémů strojového vidění opouštějí své tradiční dodavatele a hledají nové, kvalitní, ale levnější partnery. Roste také podíl projektů mimo průmysl, v dopravě, zabezpečovací technice nebo medicíně. Kvalitní nabídka systémů strojového vidění za rozumnou cenu má nyní větší šanci než dříve. Není proto vhodná doba posílit aktivity v zahraničí a dát o sobě vědět i prostřednictvím veletrhu Vision? Bližší informace najdou zájemci na www.vision-messe.de.

(Bk)