Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Veletrh Elec je bránou k významným trhům

číslo 11/2004

Veletrh Elec je bránou k významným trhům

Ve dnech 6. až 10. prosince 2004 se bude v Paříži na výstavišti Villepinte konat jeden z nejvýznamnějších francouzských průmyslových veletrhů – Elec. S dvouletou periodou se tu scházejí odborníci z oblasti výroby a distribuce elektrické energie, automatizace, technických zařízení budov a osvětlení.

Naše čtenáře bude zajímat především část věnovaná průmyslové automatizaci. Zde čeká návštěvníky významná novinka: zatímco dříve byl veletrh Elec zaměřen převážně na automatizaci strojní výroby, letos, po začlenění veletrhu Mesucora, se představí také firmy působící v oblasti automatizace spojité a šaržové výroby. Produkty průmyslové automatizace tak bude možné vidět v celé šíři, od snímačů a pohonů až po systémy pro řízení výroby MES, z oborového hlediska potom od automatizace pro strojírenství a elektrotechnický průmysl, přes potravinářství a farmacii až po těžkou chemii a petrochemii. Zvláštní důraz bude kladen na produkty do prostředí s nebezpečím výbuchu, které budou i jedním z témat doprovodného fóra Elec – Mesucora. Další semináře této doprovodné akce budou věnovány provozním sběrnicím a komunikaci v automatizaci a otázkám funkční bezpečnosti. Přednášet budou odborníci z oborových sdružení i z firem (např. Emerson Process Management, Yokogawa, Siemens). Bohužel, doprovodné fórum bude pouze ve francouzštině; to může být pro mnohé potenciální zájemce z České republiky (a ze zahraničí obecně) zásadní překážka.

Veletrh je určen pouze pro odborné návštěvníky. Ti mají po registraci na webové stránce veletrhu (http://www.elec.fr) vstup zdarma. Uvidí zde prezentace téměř 600 vystavovatelů z Francie i ze zahraničí.

Veletrhu se aktivně neúčastní žádné české firmy. Je to škoda, protože Francie je významný, i když náročný trh. Současné oživení francouzského průmyslu s sebou přináší nové investice, mj. i do automatizace. Účast na veletrhu Elec navíc může být cestou na další trhy, neboť návštěvníci sem přijíždějí i ze zahraničí, mj. z frankofonních zemí Afriky.

Zájemci o návštěvu veletrhu se mohou obrátit na zastoupení francouzských odborných veletrhů v ČR, společnost Active Communication (tel. 222 518 587).

(ed)

Inzerce zpět