Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Váhy pro každou aplikaci od společnosti UTILCELL

Automa 4/2000

(firemní článek)

Váhy pro každou aplikaci od společnosti UTILCELL

Společnost Utilcell, s. r. o., působí na českém a slovenském trhu od roku 1994 a od té doby neustále rozšiřuje svoji specializovanou nabídku komponentů pro elektronické vážení. V současné době nabízí tenzometrické snímače sil ve velmi širokém rozsahu, a to od 2 kg do 70 t. Kromě toho dodává i speciální snímače sil nad 100 t pro provozy s vysokou teplotou, jako jsou např. hutě. Nabídka zahrnuje rovněž nezbytné příslušenství pro použití snímačů sil v praxi a kompletní soubor dílů pro jejich uchycení pod sila, velké nádoby apod.

Obr. 1. Obr. 2. Obr. 3.

Každoročně uvádí na trh alespoň tři nové modely snímačů, které vycházejí z potřeb trhu. K nejžádanějším typům patří model 190, který je vhodný pro konstrukci platformových vah nebo pytlovacích zařízení. Model 350 v provedení z korozivzdorné oceli je optimální pro použití v masném, mlékárenském a chemickém průmyslu pro různá navažovací zařízení. Model 750 s vážicím rozsahem 7,5 až 30 t je mimořádně zdařilý snímač, jenž je vhodný pro montáž na sila a obdobné konstrukce. Často se používá také v mostních vahách.

Obr. 4.

Pro doplnění vážního sortimentu nabízí různé pasivní a aktivní komponenty pro vážení, které vynikají především svou kvalitou v poměru k jejich ceně a které jednoznačně odstraní zbytečné hodiny pokusů a nezdarů při používání neověřených a nekvalitních součástí. Z pasivních komponent nabízí hermetické součtové krabice a součtové krabice s integrovanou bleskojistkou, vhodné např. pro použití u mostních vah a pro vážení ocelových nádob mimo budovy.  Co se týče aktivních prvků, může nabídnout analogový převodník pro převod signálu snímače na vhodný analogový signál podle výběru zákazníka (0 nebo 4 až 20 mA, ±10 V, ±5 V apod.), typově schválenou vyhodnocovací jednotku G2, charakteristickou především svou jednoduchostí a úplností funkcí, jako je standardní sériové rozhraní pro připojení PC nebo sériové tiskárny. Tato vyhodnocovací jednotka s mimořádnými možnostmi, jako je počítání kusů, deset pamětí na táry nebo volitelné zobrazení, je dodávána ve velmi příznivé cenové relaci.

Pro komplexnější aplikace v průmyslu dodává průmyslové programovatelné automaty (PLC) AFEISA, které jsou speciálně přizpůsobeny pro tenzometrické vážení. Řada automatů MIDA – se dvěma hlavními modely MIDA 14 a MIDA 64 – je řízena programem MIDATOOLS pro Windows. Hlavní uplatnění tyto automaty nacházejí v plnicích zařízeních, při výrobě betonu, v obalovnách a testovacích zařízeních. Jsou určeny pro zákazníky, kteří potřebují za přijatelnou cenu, s maximálním komfortem a spolehlivostí přesně vážit a spolehlivě řídit technologické procesy. Také u těchto průmyslových automatů je dosahováno velmi konkurenceschopných cen.

Obr. 5.

Atraktivní novinkou, především pro vahařské firmy, je nová řada mostních vah v podobě souprav (kits), které jsou nabízeny jako mostní váhy COVENTRY. Tyto mostní váhy se dodávají pouze vahařským firmám a jejich mimořádná kvalita a velmi rychlé dodávky (14 až 21 dnů) umožňují i menším vahařským firmám úspěšně obstát v konkurenčním prostředí na náročném trhu. Značka COVENTRY je synonymem pro typově schválené mostní váhy se špičkovými parametry za bezkonkurenční cenu.

Od roku 2000 nabízí společnost kvalitní a technicky vyspělé kontrolní váhy VARPE. Je to novinka, která vychází z potřeb trhu a požadavků připravované legislativy. Kontrolní váhy VARPE jsou použitelné všude tam, kde se vyrábí hotově balené zboží (např. potraviny), u něhož je vyžadována jednotková kontrola. Hlavní předností těchto kontrolních vah je vysoká rychlost a přesnost, dosažená speciální technologií CVD (Control de Vibraciones Dinámicas). Samozřejmostí je servis na celém území republiky a rychlé dodávky, včetně nezávazného návrhu.

Všechna zařízení z nabídky firmy jsou dodávána ze skladu v Ostrovačicích u Brna v mimořádně krátkých dodacích lhůtách. Zákazníci společnosti oceňují rovněž rychlost, odbornost prodejců a všestrannou péči, která je jim věnována. K nejvýznamnějším zákazníkům patří především vahařské firmy, výrobci balicích strojů, integrátoři vážních systémů, výrobci jednoúčelových zařízení, firmy z oboru měření a regulace atd.

UTILCELL, s. r. o.
nám. V. Mrštíka 40
664 81 Ostrovačice
tel. a fax: 0502/42 72 12, 42 70 59
e-mail: secretary@utilcell.com
web: http://www.utilcell.com