Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

V řídicím systému Aprol je k dispozici OPC UA

Uživatelé řídicího systému APROL od společnosti B & R, určeného k řízení kontinuálních technologických procesů, mohou nyní využívat všechny výhody standardu OPC UA. Přímo v runtime serverech řídicího systému Aprol, postavených na linuxu, jsou k dispozici aplikace OPC UA Server a OPC UA Client, které umožňují realizovat otevřenou, na dodavateli nezávislou komunikaci.

 
Konfigurace všech proměnných ze systému Aprol, které OPC UA Server zpřístupňuje aplikacím OPC UA Client s právy je jen číst nebo i zapisovat, je velmi snadná: v prohlížeči aplikace OPC UA Client se jednoduše vyberou datové body, které mají být připojeny, a nastaví se jejich atributy.
 
Zdroji dat pro aplikaci OPC UA Client mohou být pohony, řídicí jednotky, PLC a další zařízení. Přenášet lze nejen provozní, ale i servisní a diagnostické údaje. OPC UA Server může využívat libovolné množství panelů HMI a systémů SCADA. Komunikační kanál je možné vytvořit také mezi jednotlivými runtime servery, nezávisle na softwarové verzi systému Aprol.
(ed)