Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Úspěšný veletrh Embedded World 2008

Ve dnech 26. až 28. února 2008 se v Norimberku konal mezinárodní veletrh vestavné techniky Embedded World 2008. Letos zde vystavovalo 675 vystavovatelů (meziroční nárůst o 14 %) a veletrh navštívilo 17 341 odborných zájemců (nárůst o 27 %). Zřetelný byl nárůst zájmu zahraničních vystavovatelů i návštěvníků, který potvrzuje, že veletrh je jednou z nejvýznamnějších akcí v oboru v celoevropském měřítku. Úspěšné byly i obě současně pořádané konference, Embedded World Conference a Electronic Displays Conference, jichž se zúčastnilo celkem 1 250 odborníků.
 
Vestavné systémy už dávno nejsou pouze doménou telekomunikací nebo spotřební elektroniky, ale mají stále více co říci také odborníkům v automatizační technice. Na veletrhu Embedded World se návštěvníci mohou setkat s mnoha společnostmi známými z našeho oboru, např. Wago, Beckhoff, Kontron, GE Fanuc, Kuka, Sysgo a dalšími.
 
Z České republiky se veletrhu zúčastnily zatím pouze dva vystavovatelé. Je to škoda, protože v ČR působí nemálo malých a středních inovačních firem, které podnikají v tomto oboru a na veletrhu by se jistě neztratily.
 
Ceny Embedded Award 2008 získaly v kategorii hardware společnost Atmel za 32bitový jednočipový mikropočítač flash MCU Atmel AT32UC3B s jádrem AVR 32 UC, určený pro úlohy s požadavkem na malou energetickou spotřebu a s možností využít rozhraní USB 2.0, 16 až 32 kB SRAM a 64 až 256 kB on-chip flash, dále v kategorii software společnost F&S Elektronik Systeme za F3S za transakčně řízený systém pro Windows CE, který zabezpečuje konzistentní zápis dat do pamětí NAND flash i při výpadku napájení, a v neposlední řadě v kategorii nástroje (tools) společnost Hitex za STM32-Performance Stick za jednoduchý a levný vývojový nástroj pro mikropočítače ARM CortexTM-M3 s procesory STM32.
 
Následující ročník veletrhu se bude konat v Norimberku ve dnech 3. až 5. března 2009 (http://www.embedded-world.de).

(Bk)