Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Úspěšné tažení HELIOS® IQ po ČR

Automa 3/2000

[Tisková zpráva ExMise Public Relations, 10. 3. 2000.]

Úspěšné tažení HELIOS® IQ po ČR

Na přelomu února a března uspořádala společnost LCS International (LCS) ve spolupráci s partnery Microsoft ČR a Dell Computer propagační HELIOS® IQ ROADSHOW 2000. Během uplynulých tří týdnů byla v sedmi vybraných městech České republiky představována nová generace podnikového informačního systému HELIOS® IQ společně s přímo souvisejícími produkty společností Dell a Microsoft. Roadshow postupně navštívila šest českých měst (Ostravu, Brno, České Budějovice, Plzeň, Karlovy Vary, Liberec) a svou cestu zakončila 9. března 2000 v Praze. Akce se po celé ČR zúčastnilo 500 návštěvníků.

„Ekonomický systém HELIOS® IQ jsme pokřtili společně s „kmotrem“ Janem Mühlfeitem 11. listopadu 1999. V prvních firmách byl implementován již na konci loňského roku a počet nových zákazníků stále roste. Na začátku letošního roku jsme se rozhodli s propagační akcí HELIOS® IQ ROADSHOW 2000 zavítat do regionů, abychom nový ekonomický systém z dílny LCS International představili co největšímu počtu našich potenciálních klientů i partnerů,“ řekl ředitel marketingu LCS International Jiří Hub a dodal: „Byl jsem překvapen obrovským zájmem. V některých případech jsme museli dokonce redukovat počty pozvaných hostů. Například v Praze, kde byla kapacita sálu dimenzována na 120 osob, budeme akci pro velký zájem ještě jednou opakovat ve druhé polovině května.“

Spolupráce mezi LCS International, Microsoft ČR a Dell Computer trvá již několik let. Jejím výsledkem je např. jednoznačná orientace produktů LCS na databázové platformy Microsoft a úzká spolupráce mezi LCS a firmou Dell při získávání a realizaci zejména rozsáhlejších zakázek. Na seminářích pořádaných v rámci ROADSHOW 2000 prezentoval Microsoft zejména filozofii jednotné platformy „digitálního nervového systému firmy“. Společnost Dell předvedla především výhody přímého obchodního modelu s důrazem na výrobu na zakázku, přímý vztah mezi výrobcem a uživatelem a strategii expresních služeb.

Loňský rok byl pro LCS International velmi úspěšný, ale společnost v současné době již míří ještě výš. Snahou je vytvářet nové typy přístupů k informačním systémům, které smazávají hranice mezi technologiemi a aplikacemi. Hlavními tématy LCS, zmíněnými i na ROADSHOW 2000, v současné době jsou propojení internetu, mobilních telefonů a pagerů do informačních systémů, stejně tak jako využití technologií XML, BizTalk a standardní integrace běžného prostředí Office a dalších aplikací (GIS, CAD) s informačním systémem.