Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Useware 2004

číslo 11/2004

Useware 2004

Ve dnech 22. a 23. června 2004 se v Darmstadtu (SRN) konal seminář Useware 2004. Pořadateli byly Společnost pro měřicí a automatizační techniku VDI/VDE a Oborová skupina informační techniky VDI ve spolupráci s Centrem pro HMI Technické univerzity v Kaiserslauternu.

Termínem useware se označují software i hardware určené pro ovládání různých technických zařízení. Ovládaným technickým zařízením může být např. videorekordér, lednička, výdejní automat jízdenek, bankomat, informační a navigační systém v automobilu, ale i komplexní systém řízení budovy nebo průmyslového výrobního zařízení. Cílem vývoje usewaru je navrhnout technické a programové prostředky tak, aby ovládaní bylo co nejvíce intuitivní a uživatelé nemuseli studovat složitý návod nebo absolvovat školení v ovládání zařízení – mělo by jim stačit, že znají jeho funkce a vědí, co od něj vyžadují.

Seminář se věnoval aktuálním trendům v oboru, novým metodám a koncepcím a výsledkům výzkumu. Účastníci ocenili především orientaci semináře na využití usewaru v praxi.

(Bk)

Inzerce zpět