Aktuální vydání

celé číslo

03

2020

Veletrh Amper

Fórum automatizace a digitalizace

celé číslo

UIBX-250: počítač pro integraci do výrobních systémů

Společnost ELVAC a. s. uvádí na český trh nový ultrakompaktní vestavný počítač UIBX-250, určený pro sběr a zpracování dat s důrazem na nepřetržitou spolehlivost. Novinka pochází od firmy IEI Integration a má všechny předpoklady pro použití ve výrobní automatizaci v oblasti automobilového průmyslu nebo při integraci do výrobních automatů či samoobslužných kiosků.

 

Technické údaje počítače UIBX-250

UIBX-250 je kompaktní minipočítač s odolnou hliníkovou konstrukcí opatřenou pasivním chladičem, který vyplňuje celou horní stranu šasi. Průmyslový počítač UIBX-250 vyniká škálovatelným výpočetním výkonem nejnovějšího čtyřjádrového procesoru Intel® Celeron® N3160 s architekturou Braswell a integrovaným grafickým procesorem Intel HD Graphics 400.
 
Procesor má dostatek výpočetního výkonu při velmi malé spotřebě energie (TDP je 6 W). Navzdory svým malým rozměrům je systém osazen dostatečným počtem vstupně-výstupních rozhraní, jako jsou dvě gigabitová rozhraní Intel LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci (včetně funkcí WoL, Teaming a PXE) a čtyři USB 3.0, a grafickými výstupy pro připojení dvou nezávislých displejů prostřednictvím VGA a HDMI. Počítač je možné volitelně doplnit modulem Mini PCIe pro bezdrátovou komunikaci WiFi. Sériové komunikační rozhraní typu RS-232, RS-422 nebo RS-485 je vyvedeno
na dva porty RJ-45.
 

Dlouhá životnost zařízení

Počítač UIBX-250 byl navržen pro provoz v prostředí s rozšířeným rozsahem pracovních teplot –20 až +60 °C a je vyroben a sestaven tak, aby mohl podat maximální výkon při extrémních okolních podmínkách. Pasivní chlazení systému současně s malou spotřebou energie přispívá ke spolehlivosti a dlouhé životnosti systému. Počítač je napájen pomocí napájecího adaptéru s výstupním napětím 12 V DC. Rovněž je důležité zdůraznit skutečnost, že počítač UIBX-250 obsahuje komponenty nejvyššího průmyslového standardu. V počítači nejsou žádné mechanické pohyblivé součástky, výměnné baterie, ventilátory
ani ventilační otvory.
 

Závěr

Více informací o vestavných počítačích IEI zájemci získají na internetových stránkách společnosti ELVAC (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům „vdechují život“. Současně nabízí široký sortiment průmyslových počítačů a komponent na míru každému stroji nebo úloze, a to vše s rozšířenou zárukou až pět let.
Obr. 1. Počítač UIBX-250