Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Účinné a cenově výhodné zdroje napájení od firmy Wago

Zdroje napájení od firmy WAGO jsou vhodné pro jednoduché úlohy, stejně jako pro komplexní automatizované systémy s náročnými požadavky na napájení. WAGO k nim nabízí jako ideální doplňky záložní UPS, vyrovnávací moduly, moduly redundance a elektronické jističe ve velkém výběru.

V sortimentu zdrojů WAGO jsou jako nový přírůstek zdroje řady Eco určené k napájení běžných systémů se stejnosměrným napájením 24 V. Díky páčkovým svorkám push-in je jejich zapojení snadné a rychlé, nejsou třeba žádné nástroje ani následná údržba. Připojit je možné i vodiče o větším průřezu (do 6 mm2) a vodiče s dutinkami. Zdroje mají třífázový vstup 400 až 480 V AC a na výstupu dodávají 24 V DC při 20 A (varianta s označením 787-2742) nebo 40 A (787-2744). Výstupní napětí je nastavitelné až na 28 V DC. Výstup je galvanicky oddělený asplňuje podmínky ochrany SELV (Safety Extra Low Voltage).

Zdroje jsou určené pro montáž do rozváděče a upevňují se na lištu DIN. Při dodržení podmínky svislé montáže není třeba žádné aktivní chlazení.

Pro monitorování činnosti zdroje je kromě barevných LED přímo na zdroji (zelená – ok, červená – přetížení) k dispozici také signálový výstupní kontakt DC O.K.

Zdroje Eco jsou určené pro zákazníky, kteří hledají spolehlivý, bezpečný a cenově výhodný zdroj napájení pro sítě 24 V DC.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz