Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

TwinCAT Vision – zpracování obrazu v reálném čase přímo v PLC

TwinCAT zahrnuje úplnou sadu funkcí pro řízení strojů: logické řízení, řízení pohybu, řízení robotů, zpracování měřicích signálů, komunikaci v sítích IoT, HMI – a nově i zpracování obrazu. Zákazníci tak nepotřebují samostatný systém pro zpracování obrazu, často dodávaný třetími stranami.

V TwinCAT je k dispozici knihovna funkcí a funkčních bloků, které se volají přímo z programu PLC. Flexibilní runtime ve TwinCAT umožňuje tyto funkce zpracovávat v reálném čase.

Použít lze téměř libovolné kamery se standardním rozhraním GigE. Kamery je potom možné konfigurovat z prostředí TwinCAT Engineering. TwinCAT Vision nevyžaduje specializované nástroje nebo programovací jazyky, protože aplikace zpracování obrazu jsou vytvářeny standardizovanými a dobře známými programovacími jazyky pro PLC.

U běžných řešení, kde je systém strojového vnímání oddělený od řídicího systému, je složitou úlohou navrhnout jejich komunikační rozhraní. Integrace obou systémů prostřednictvím TwinCAT Vision odstraní všechny problémy a umožní komponentám řídicího systému a zpracování obrazu komunikovat napřímo.

Nový systém otevírá četné možnosti v oblasti řízení strojů: např. je možná přesná synchronizace s jinými řídicími úlohami nebo podpora dohledových systémů track-and-trace.

Beckhoff Česká republika s. r. o., tel.: +420 511 189 250, e-mail: info.cz@beckhoff.com, www.beckhoff.com/twincat-vision