Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Tři nové základní desky s 45nm procesory Intel Core2 pro vestavné systémy

Společnost Kontron uvedla na trh tři nové základní desky s 45nm procesory Intel®Core2 Quad a Intel®Core2 Duo ve formátech Mini-ITX, Flex-ATX a ATX. Desky s označením KTGM45 překo­návají běžné základní desky dostupné na trhu především dostupnos­tí po dobu sedmi let, nízkou spotřebou a bohatou nabídkou rozhraní.
 
Vícevrstvá deska plošných spojů přispívá ke kvalitě sig­nálů a odolnosti proti elektro­magnetickému rušení. Další novinkou je použití konden­zátorů s pevnolátkovým dilek­trikem, které mají na rozdíl od elektrolytických kondenzátorů delší životnost a lepší teplot­ní stabilitu.
 
Pro připojení displejů jsou k dispozici rozhraní pro S-vi­deo, VGA, LVDS, DVI a HDMI.Grafika využívá standard DirectX 10 s Shader Model 4.0.
 
Použít lze všechny procesory Intel v pouzdru PGA 478. Čipová sada s řadiči Intel Mobile 82GM45 Graphics and Memory Controller Hub a Intel I/O Controller Hub ICH9EM má TDP jen 14,5 W. Energe­ticky úsporná je také až 8GB paměť DDR3 SDRAM, která ale i při níz­ké spotřebě umožňuje vykonávat paměťově náročné výpočetní operace.
 
K dispozici jsou rozhraní PCI Express x4, až pět PCI, tři rozhraní pro gigabitový Ethernet (jedno z nich s podporou Intel Active Mana­gement Technology 4.0 pro dálkovou správu zařízení), dvanáct USB 2.0, čtyři RS-232C, jeden paralelní port, jeden PS/2 a podle potřeby i další (Firewire, Compact Flash).
 
Desky se dodávají s podporou pro Microsoft Windows Vista, Windows XP, Windows XP Embedded a Linux.
 

Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, http://www.kontron.com