Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Třetí generace první bezobslužné továrny Industrie 4.0 na Hannover Messe

Od 25. do 29. dubna 2016 bude na výstavišti v Hannoveru v rámci Hannover Messe k vidění třetí generace světově první bezobslužné továrny navržené podle konceptu Industrie 4.0. Novinku představí konsorcium SmartFactoryKL, německý výzkumný ústav pro umělou inteligenci (DFKI) a dalších osmnáct renomovaných průmyslových partnerů. Výjimečnost této továrny spočívá v její kompletní modularitě a interoperabilitě jednotlivých dílů, díky čemuž je celá produkce velmi efektivní a flexibilní. Továrna si ukládá všechny požadavky na výrobu do databáze a poté je zpracovává již seřazené s ohledem na nejvyšší efektivnost výroby. Flexibilní propojení inovativních informačních systémů zajišťuje dokonalou transparentnost všech procesů. Celá továrna je založena na nejnovější koncepci Industrie 4.0, která uživateli pomáhá v průběhu celé výroby a montáže, ale i při školení či údržbě.

 
Na veletrhu v Hannoveru se při seznámení s továrnou návštěvníci dozvědí např. o tom, jak s ní vstoupit na trh, jaké oblasti Industrie 4.0 s ní souvisejí a jaké výhody továrna nové generace přináší. Předváděcí akce začíná v hale 8 u stánku D20 třikrát denně – v 10:00, 12:00 a 14:00. Pro návštěvníky veletrhu budou připraveny také zajímavé přednášky na téma technologie plug & produce, údržba failure-proof, prediktivní údržba, škálovatelná automatizace či podpora dělníků ve výrobě.
 
Protože časopis Automa je mediálním partnerem veletrhu, mohou si zájemci zajistit vstupenky zdarma prostřednictvím odkazu www.hannovermesse.de/promo?nsm23.

(jč)