Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Třetí generace první bezobslužné továrny Industrie 4.0 na Hannover Messe

Od 25. do 29. dubna 2016 bude na výstavišti v Hannoveru v rámci Hannover Messe k vidění třetí generace světově první bezobslužné továrny navržené podle konceptu Industrie 4.0. Novinku představí konsorcium SmartFactoryKL, německý výzkumný ústav pro umělou inteligenci (DFKI) a dalších osmnáct renomovaných průmyslových partnerů. Výjimečnost této továrny spočívá v její kompletní modularitě a interoperabilitě jednotlivých dílů, díky čemuž je celá produkce velmi efektivní a flexibilní. Továrna si ukládá všechny požadavky na výrobu do databáze a poté je zpracovává již seřazené s ohledem na nejvyšší efektivnost výroby. Flexibilní propojení inovativních informačních systémů zajišťuje dokonalou transparentnost všech procesů. Celá továrna je založena na nejnovější koncepci Industrie 4.0, která uživateli pomáhá v průběhu celé výroby a montáže, ale i při školení či údržbě.

 
Na veletrhu v Hannoveru se při seznámení s továrnou návštěvníci dozvědí např. o tom, jak s ní vstoupit na trh, jaké oblasti Industrie 4.0 s ní souvisejí a jaké výhody továrna nové generace přináší. Předváděcí akce začíná v hale 8 u stánku D20 třikrát denně – v 10:00, 12:00 a 14:00. Pro návštěvníky veletrhu budou připraveny také zajímavé přednášky na téma technologie plug & produce, údržba failure-proof, prediktivní údržba, škálovatelná automatizace či podpora dělníků ve výrobě.
 
Protože časopis Automa je mediálním partnerem veletrhu, mohou si zájemci zajistit vstupenky zdarma prostřednictvím odkazu www.hannovermesse.de/promo?nsm23.

(jč)