Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Tlačítkové panely pro náročné provozní podmínky

Skupina produktů Simatic HMI je rozšířena o dva nové typy tlačítkových panelů s označením KP8 a KP8F, určených zejména k přímému zadávání pracovních povelů při ovládání strojů a strojních zařízení. Panely mají z čelní strany stupeň krytí IP65, a jsou tudíž vhodné k použití v náročných provozních podmínkách v průmyslu. Každý z panelů má osm velkých tlačítek s podsvícením s nastavitelnou barvou i jasem a programovatelnými funkcemi a rozhraní Profinet se dvěma porty a zabudovaným přepínačem. Panely jsou dodávány sestavené a připravené k okamžitému použití, takže odpadá zdlouhavá individuální instalace, nezbytná u tradičních panelů s tlačítky.
 
Panel Simatic HMI KP8F, určený pro bezpečnostní obvody, má oproti modelu KP8 navíc dva bezpečnostní vstupy. Při jednokanálovém použití lze dosáhnout úrovně bezpečnosti SIL 2, při dvoukanálovém SIL 3. Podle požadované úrovně bezpečnosti lze připojit jeden nebo dva nouzové vypínače. Při použití funkce sdílení zařízení po síti Profinet (Profinet Shared Device) mohou jeden tlačítkový panel současně sdílet dvě řídicí jednotky.
 
Panely KP8 a KP8F se uplatní především jako doplněk zařízení z kategorie operátorských rozhraní (HMI) se stupněm krytí IP65 ze všech stran, která má společnost Siemens ve své nabídce. Panely zde svými rozměry přesně zapadají do rozšiřujících jednotek a doplňují operátorské rozhraní o další ovládací prvky.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com