Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Telemecanique a Merlin Gerin přebírají tradici značky Elektropřístroj Písek

číslo 3/2004

Telemecanique a Merlin Gerin přebírají tradici značky Elektropřístroj Písek

Společnost Schneider Electric je světovým výrobcem zařízení pro přenos a rozvod elektrické energie a pro automatizaci a řízení se zaměřením na stavebnictví, průmysl, energetiku, infrastrukturu a sektor bydlení.

Obr. 1.

V roce 1993 převzal koncern Schneider Electric aktivity firmy Elektropřístroj Písek, vyrábějící elektromechanické ovládací, spínací a jisticí prvky, jako např. tlačítka, stykače a tepelná relé. Úmysl byl jednoznačný – i nadále pokračovat ve výrobě těchto přístrojů v Písku a uvádět je na trh pod značkou Elektropřístroj Písek a zejména tyto produkty inovovat tak, aby se zákazníkům dostávaly do rukou výrobky světové kvality při zachování lokální cenové úrovně.

Tradice výroby v Písku tedy plynule pokračovala. Samotného záměru bylo dosaženo o pět let později, kdy byla v Písku slavnostně otevřena nová, moderní továrna. Zde byla výroba produktů značky Elektropřístroj Písek rozšířena a později, z důvodu inovace a kvality, bylo rozhodnuto o postupné náhradě těchto přístrojů novými, modernějšími a výkonnějšími výrobky značek Telemecanique a Merlin Gerin.

Zásadnější změny se začaly objevovat od roku 2001. Nejdříve byly nahrazeny ministykače EP1CK/EP1PK a tepelná relé EP3RK značky Elektropřístroj Písek přístroji LC1K/LP1K, popř. LR2K značky Telemecanique. Ve stejném roce byla ukončena výroba tlačítek T10 značky Elektropřístroj Písek a nahrazena výrobou ovládačů Harmony značky Telemecanique (obr. 1).

V roce 2002 se pokračovalo náhradou tlačítek T6 značky Elektropřístroj Písek ovládači Harmony značky Telemecanique. Dále byly instalační stykače EPC/EPY značky Elektropřístroj Písek nahrazeny instalačními stykači CT značky Merlin Gerin (obr. 2).

Obr. 2.

Největší změna nastala v roce 2003, kdy byly stykače EP1C/EP1P a tepelná relé EP1R značky Elektropřístroj Písek nahrazeny přístroji řady TeSys s typovým označením LC1D, popř. LRD značky Telemecanique (obr. 3).

V letošním roce se přestanou vyrábět jističe motorů EP1M značky Elektropřístroj Písek a do produkce bude zařazen typ GZ1M značky Telemecanique. Náhrada se uskuteční do konce první poloviny roku 2004. Z pohledu technických parametrů a rozměrů jsou přístroje naprosto rovnocenné, liší se pouze typovým označením. Ohledně ceny se pro zákazníky společnosti Schneider Electric také nic nemění, neboť přístroje světové kvality jim budou poskytovány za stejnou cenu jako doposud. Společnost Schneider Electric zůstává i nadále vlastníkem značky Elektropřístroj Písek.

Výrobky řad Harmony v ovládacích prvcích, TeSys ve spínacích a jisticích přístrojích a Multi 9 v jisticích prvcích jsou synonymy konsolidované a úplné nabídky společnosti Schneider Electric. Na montážní lince výrobního závodu v Písku je možné najít také tlačítka, stykače, a dokonce i příslušenství k nejmodernějším spouštěčům motorů Ultima – TeSys, řada U.

V letošním roce budou v továrně v Písku dále rozšířeny výrobní prostory a výroba stykačů pro český i pro světový trh bude rovněž rozšířena. Výrobky značky Elektropřístroj Písek tak nadále pokračují v řadách výrobků s označením Telemecanique a Merlin Gerin.

Obr. 3.

Hlavní přínosy prováděných změn pro partnery a uživatele výrobků společnosti Schneider Electric

Z pohledu partnerů a uživatelů výrobků společnosti Schneider Electric patří k přínosům uskutečňovaných změn zejména:

  • sjednocení lokální a mezinárodní nabídky společnosti Schneider Electric tak, aby zákazníci měli k dispozici výrobky, které jim usnadní vstup na mezinárodní trh (mezinárodní certifikace, mezinárodní servis a celosvětová dostupnost výrobků),

  • rozšíření sortimentu příslušenství, ovládacích napětí, krytí výrobků apod., kde přístroje značky Telemecanique nabízejí v porovnání s výrobky značky Elektropřístroj Písek daleko více možností; patrné rozdíly lze nalézt při porovnání nabídky ovládačů Harmony s nabídkou tlačítek T6 či T10 nebo stykačů značky Elektropřístroj Písek se stykači TeSys značky Telemecanique, které mají mnohem rozsáhlejší příslušenství a jejichž montáž je díky kombinaci přístrojů pro spínání a jištění výkonů snazší a rychlejší,

  • zjednodušení a zpřehlednění nabídky zejména pro zákazníky, kteří používali obě řady stejných přístrojů, např. pro některé aplikace stykače značky Elektropřístroj Písek a pro jiné stykače značky Telemecanique, což vedlo k větší zátěži administrativy a skladového hospodářství; náhradou stykačů značky Elektropřístroj Písek stykači TeSys značky Telemecanique navíc došlo ještě k dalšímu zjednodušení tím, že všechny stykače řady D pro proudy od 9 do 150 A mají vestavěny dva pomocné kontakty, jeden zapínací a jeden vypínací,

  • neustálá technická inovace a záruka kvality, neboť společnost Schneider Electric je ohledně produktů svých značek Telemecanique a Merlin Gerin na špičce technického rozvoje a i nadále investuje nemalé částky do výzkumu a vývoje proto, aby zákazníci měli k dispozici vždy takové přístroje, které splňují nejpřísnější současné požadavky na bezpečnost a spolehlivost a vyhovují světovým standardům.

(Schneider Electric CZ, s. r. o.)

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Technická podpora
tel.: 382 766 333
e-mail: tp@cz.schneider-electric.com

Praha - Thámova 13, 186 00 Praha 8
tel.: 281 088 111, fax: 224 810 849

Brno - Mlýnská 70, 602 00 Brno
tel.: 543 425 555, fax: 543 425 554

http://www.schneider-electric.cz

Inzerce zpět