Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Systém strojového vidění OnRobot Eyes

Nový systém strojového vidění OnRobot Eyes je určený speciálně pro montáž na ramena robotů a umožňuje pomocí jednoho snímku systém zkalibrovat a následně podle tvarů a barev rozpoznávat objekty určené ke třídění a uchopování v úlohách typu pick and place, při zakládání polotovarů do obráběcích strojů apod. Kameru je možné umístit jak na rameno robotu, tak i na fixní části konstrukce.

Jde o 2,5D kamerový systém, je tedy schopný snímat i hloubku obrazu (metodou Active IR Stereo) a detekovat předměty různé tloušťky nebo naskládané na sebe. Pracovní vzdálenost je 400 až 1 000 mm. Doba zpracování obrazu je typicky do 0,5 s a opakovatelnost detekce 2 mm.

Výhodou je intuitivní programování a rychlé uvedení do provozu. Systém OnRobot Eyes je kompatibilní s klasickými i kolaborativními roboty všech předních výrobců. Jde tedy o ideální, jednoduchý systém strojového vidění výhodný zejména tam, kde se počítá s častějšími změnami výroby a požadavkem je flexibilita robotizovaného pracoviště. Systém ale nemusí být spojen jen s robotem: lze jej využít také v méně náročných úlohách automatické kontroly kvality.

S poptávkou se mohou zájemci obrátit na firmu Dreamland, distributora firmy OnRobot pro ČR a SR – viz kontakt za článkem.

DREAMland, spol. s r. o., e-mail: info@dreamland-robots.czhttps://dreamland-robots.cz/produkty/onrobot-eyes/