Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Svorky pro domovní instalace bez nářadí

číslo 8-9/2005

Svorky pro domovní instalace bez nářadí

Obr. 1.

Společnost Phoenix Contact uvádí pod označením DTI (Direct Terminals for Installation) na trh novou skupinu svorek pro domovní instalace. Provedení svorek DT, které je novinkou loňského roku, umožňuje velmi pohodlně připojit vodič do svorky bez použití jakéhokoliv nástroje. Pružná klec se sama otevírá tlakem vkládaného pevného vodiče, popř. lanovaného vodiče opatřeného koncovkou.

Poté, co byla vytvořena základní řada jednoduchých svorek, je dalším logickým krokem rozšíření svorek DT do oboru instalací v budovách. Výrobce očekává, že největší zájem o nové provedení bude právě zde. Jeho využití zabraňuje možnému poškozování svorek použitím nevhodného nástroje čili šroubováku. Shánění originálního nářadí nebo nových svorek v okamžiku závěrečné montáže je pro mnohé firmy již prožitou a ne právě příjemnou zkušeností.

Kompaktní konstrukce svorky šířky 5 mm umožňuje připojit vodiče s průřezem od 0,25 do 4 mm2. Za pozornost stojí třífázový rozvod při použití můstků s až 80 póly, dobře patrný z obrázku. Můstky jsou bezšroubové s možností vynechat nezapojené póly.

Phoenix Contact, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: jvanek@phoenixcontact.com, http://www.phoenixcontact.cz