Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Světová jednička v analýze kapalin

Skupina Endress+Hauser získala na základě širokého průzkumu trhu od americké konzultační společnosti Frost & Sullivan ocenění Globální společnost roku v oblasti techniky pro analýzu kapalin.

 

„Hlavní důvody pro upřednostnění společnosti Endress+Hauser v oblasti analýzy kapalin byly široká nabídka produktů dohromady s citem pro inovaci a zaměření na péči o zákazníky,“ řekl analytik Krishnan Ramanath ze společnosti Frost & Sullivan. Společnost Endress+Hauser dosáhla v průzkumu trhu 9,25 bodu z možných deseti, čímž získala jasný náskok před svými konkurenty, kteří získali 8,5 a 7,5 bodu.

 

Hodnotily se zvláště schopnost inovací, výkonnost a péče o zákazníky.

 

„Endress+Hauser nabízí široké spektrum produktů, jimiž pokrývá všechny oblasti monitorování kvality kapalin,“ zdůraznil Krishnan Ramanath. Převodníky, vzorkovače a analyzátory z řady Liquiline tvoří společně se senzory Memosens univerzální platformu pro analýzu kapalin všeho druhu. Tato univerzální platforma je vhodná jak pro průmysl, tak i pro jiné účely a zvládne jednoduché úkony, jako je např. měření pH kapaliny, i ty náročné, jako je analýza chemického složení.

 

Manfred Jagiella, výkonný ředitel společnosti Endress+Hauser Conducta zodpovědný za oblast analýzy kapalin, uvedl, proč je nabídka Endress+Hauser tak vysoce ceněná: „Důkladně promyšlený koncept a perfektně fungující interakce mezi komponentami zaručují spolehlivé měření, umožňují jednoduché ovládání a přinášejí nízké pořizovací náklady.“

 

Úspěch nepřišel náhodou. Společnost Endress+Hauser nahlíží na analýzu kapalin jako na hlavní směr vývoje firmy. „Naši zákazníci chtějí měřit víc než jen stav v jednom momentu procesu. Požadují také měření změn složení produktu v čase během průběhu celého výrobního procesu,“ vysvětluje strategii společnosti Matthias Altendorf, výkonný ředitel společnosti Endress+Hauser Group.

 

Skupina Endress+Hauser posílila v oblasti analýzy kapalin hlavně díky nejmodernější měřicí technice na principu Ramanovy spektroskopie či laserové absorpční spektroskopie. Společnosti pomohlo také převzetí firmy Analytik Jena AG, díky čemuž si otevřela nové dveře do oblasti laboratorní analýzy kapalin.

(jč)