Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Světelné záclony i pro nejnáročnější podmínky

číslo 8-9/2004

Světelné záclony i pro nejnáročnější podmínky

Italská firma Reer se sídlem v Turíně uvedla své první výrobky na trh již v roce 1959. V současné době je významným výrobcem světelných záclon pro bezpečnostní aplikace kategorií 2 a 4 podle ČSN EN 954-1. Obr. 1. Dodává záclony v délkách od 160 do 1 800 mm s rozlišením od 14 mm (pro detekci prstů) do 90 mm (pro detekci části těla) při rozteči mezi vysílačem a přijímačem až 60 m. Záclony lze používat v klasickém i kaskádním zapojení. K dispozici jsou také funkce dočasného zaslepení vybraných paprsků (blanking) i zablokování funkce celé záclony (mutting). Samozřejmá je i nabídka příslušenství jako např. sloupců bránících mechanickému poškození, antivibračních prvků, odrazných zrcadel apod.

Z technických parametrů nabízených záclon vyplývá, že jsou ideálním výrobkem pro řešení bezpečnostních požadavků při zvětšování bezpečnosti dosavadních technických zařízení i pro zcela nové aplikace s těmi nejpřísnějšími požadavky na bezpečnost výroby. Díky široké škále nabízených typů jsou záclony Reer vhodné pro malá zařízení i pro velké technologické celky.

Zástupcem firmy Reer v České republice a na Slovensku je společnost Systemotronic s. r. o. Její zaměstnanci jsou odborníky v oblasti bezpečnostní techniky, kteří od roku 1997 v obou státech zastupují také výrobce bezpečnostní techniky, německou firmu Pilz GmbH. Podle potřeby mohou i doporučit spolupracující firmu, která pro danou aplikaci záclon zajistí vše potřebné od projektu až po prohlášení o shodě podle platné legislativy.

Systemotronic s. r. o., tel.: 538 707 111, fax: 538 707 110, e-mail: sale@systemotronic.cz, http://www.systemotronic.cz

Inzerce zpět