Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Strojírenská výrobní technika na Metav 2006

číslo 3/2006

Strojírenská výrobní technika na Metav 2006

Mezinárodní veletrh výrobní techniky a automatizace Metav je nyní třetím největším veletrhem svého druhu na světě. Je pořádán s dvouletou periodicitou každý sudý rok, tradičně v červnu v Düsseldorfu a počínaje rokem 2004 s časovým předstihem asi dvou měsíců také v Mnichově. Podle platného schématu se veletrh Metav München 2006 uskuteční na novém mnichovském výstavišti ve dnech 4. až 7. dubna a veletrh Metav Düsseldorf 2006 od 20. do 24. června. Pořadatelem veletrhu Metav je Svaz německých výrobců obráběcích strojů (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken – VDW, http://www.vdw.de).

V nomenklatuře veletrhu Metav jsou především veškeré třískové kovoobráběcí stroje, dále tvářecí, dělicí, elektroerozní a popisovací stroje, svařovací stroje a zařízení, přesné obráběcí stroje, veškeré nástroje, upínací zařízení, měřicí, řídicí a automatizační technika, montážní a manipulační zařízení, robotika, pohony, průmyslová elektronika, systémy CAD/CAM, rychlá výroba prototypů, informatika – hardware i software, maziva a chladiva, komponenty a příslušenství strojů a zařízení, zkušební technika, systémy řízení jakosti, likvidace odpadu, služby apod.

Podle aktuálních údajů (konec listopadu) je např. na Metav München 2006 již přihlášeno 330 vystavovatelů z jedenácti zemí s celkovým požadavkem na asi 20 000 m2 výstavní plochy.

Návštěva veletrhu Metav München 2006 by měla být atraktivní především pro ty zájemce z ČR, kteří neměli možnost navštívit veletrh EMO v Hannoveru v září 2005 a chtějí být informováni o nejnovějším vývoji v oblasti strojírenské výrobní techniky. Současně je Metav, v porovnání s obří mezinárodní akcí, jakou je např. EMO, přitažlivý tím, že je pořádán v době, kdy se nekonají jiné takto zaměřené akce (příští EMO v Hannoveru bude od 17. do 22. září 2007) a dává větší prostor i prezentacím a jednáním na regionální úrovni. Je zde tedy větší šance i pro český průmysl.

Další informace o veletrzích Metav a možnostech jejich návštěvy lze získat na http://www.metav.de, popř. u zastoupení veletržní správy Messe München GmbH pro ČR a SR, kterým je společnost Expo-Consult+Service, s. r. o.
[Tisková informace VDW, Praha, 6. prosince 2005.]

(ed)