Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Stäubli TP80 Fast Picker pro rychlou manipulaci pick-and-place v potravinářství

Společnost Stäubli představuje na českém trhu nový robot TP80 Fast Picker, nejrychlejší ve své třídě. Tento robot je určen zejména pro manipulaci typu pick-and-place se zátěží do 1 kg rychlostí až 200 úchopů za minutu.

Velkou předností robotu je i malá hmotnost, 68 kg, a velmi kompaktní tvar, který usnadňuje instalaci do již fungujících linek – i přesto však má robot pracovní dosah 1 600 mm a v rámci celého dosahu opakovatelnost 0,05 mm. Robot je dodáván se stupněm krytí IP54, při využití volitelných doplňků ale může mít krytí až IP65, a nevadí mu tedy ani vlhké prostředí. Je vhodný i do čistých prostor: konstrukce robotu je zcela uzavřená, všechny kabely jsou vedeny uvnitř ramena, a čištění je proto velmi snadné.

Vysoká rychlost předurčuje robot k využití při manipulaci s drobnými částmi – nabízí se proto obory jako potravinářství, farmacie a další. Robot lze doplnit kamerou a systémem pro zpracování obrazu. Může tedy být využit např. k odebírání náhodně orientovaných výrobků z dopravníku a jejich vkládání do obalu.

Kombinace vysoké přesnosti, bezkonkurenční rychlosti a snadné instalace dělá z robotu Stäubli TP80 Fast Picker velmi vhodný prostředek pro vysokorychlostní manipulaci. Aplikační software pro robot je tvořen v programovacím jazyku VAL3 a vzhledem k bohaté nabídce komunikačních rozhraní řídicí jednotky CS8C je jednoduché i jeho propojení se systémy pro řízení výroby.

Stäubli Systems, s. r. o., tel.: 466 616 125, e-mail: robot.cz@staubli.com, www.staubli.cz