Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

SPS/IPC/Drives 2005 poprvé v osmi halách

číslo 10/2005

SPS/IPC/Drives 2005 poprvé v osmi halách

Na letošním veletrhu SPS/IPC/Drives, který se bude konat od 22. do 24. listopadu 2005 v Norimberku (SRN), se očekává účast více než tisíce vystavovatelů. Veletrh se bude poprvé konat v celkem osmi halách norimberského výstaviště: 1, 4, 5, 6, 7, 7A, 9 a nově i 8. Jednotlivé haly budou mít, stejně jako v předchozích letech, svá zdůrazněná témata, která návštěvníkům usnadňují orientaci v široké nabídce výrobků a služeb pro automatizaci a elektrické pohony.

K hlavním tématům letošního ročníku budou patřit Ethernet v automatizaci, bezpečnost strojů a systémů a řízení pohybu a polohy (motion control). Mnoho nového se návštěvníci dozvědí také v oblíbených společných tematických stáncích – letos např. na téma Linux nebo bezdrátové přenosy dat v automatizaci. Nedílnou součástí veletrhu jsou i přednášky, prezentace a pódiové diskuse, jejichž pořadateli jsou jak odborné svazy, tak jednotlivé firmy, a odborný kongres, který se letos bude poprvé konat v kongresovém centru CCN Ost.

Případní zájemci o aktivní účast na veletrhu v příštím roce se mohou hlásit u nového oficiálního zástupce pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, pana Visegrádi Mihályho (tel. +36 309 890 299, e-mail: v-mihaly@hu.inter.net, poštovní adresa: H-1201 Budapest, Vörösmarty u. 155, Hungary). Podrobné informace je možné najít také na webové adrese http://www.mesago.de/sps

(Bk)