Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Spolupráce německých veletržních správ v Číně

Veletrh Automation Shanghai 2009 – IAC, TME + Sensor (www.iacexpo.com), který se bude konat 2. až 4. června 2009 v Šanghaji v Číně současně s veletrhem výkonové elektroniky a pohonů PCIM 2009, budou společně organizovat Čínská asociace pro automatizaci CAA, společnost Worldwide Exhibitions Service (WES), Nürnberg Messe China a Mesago Messe Frankfurt za podpory německého sdružení pro senzorovou techniku AMA.
 
Nomenklatura veletrhu vyplývá z jeho názvu: IAC znamená Industrial Automation and Control, tj. průmyslová automatizace a řízení, TME je Test and Measurement Expo, tedy veletrh zkušební a měřicí techniky, a třetí slovo v názvu, slovo Sensor, jistě není třeba překládat. Veletrh IAC, TME + Sensor má již třináctiletou tradici a patří ve svém oboru k nejvýznamnějším událostem v Číně. Dříve jej pořádala společnost WES společně s asociací CAA, ale po akvizici tohoto veletrhu v říjnu 2008 společností Nürnberg Messe přibyla do týmu organizátorů čínská pobočka této německé veletržní správy, která si ke spolupráci přizvala partnery, s nimiž úspěšně spolupracuje i v Německu: veletržní správu Mesago (která mj. organizuje i veletrh PCIM) a sdružení pro senzorovou techniku AMA. Kancelář Nürnberg Messe China, která v Číně působí už několik let, má dobrou výchozí pozici pro propagaci veletrhu mezi potenciálními domácími vystavovateli i návštěvníky. Mesago s bohatými mezinárodními kontakty zase může projektu pomoci při získávání zahraničních partnerů. Otevřít veletrh zahraničním vystavovatelům i návštěvníkům je jedním z hlavních cílů pořadatelů, ačkoliv klíčový význam bude nadále mít zejména pro místní, čínský trh. Úkolem sdružení AMA je vytvářet kontakty mezi evropskými členy sdružení a jejich potenciálními čínskými partnery – nejen zákazníky, ale také výrobci senzorové techniky, kteří hledají partnery v Evropě pro společné vývojové, obchodní i výrobní projekty.
 
Veletrh není příležitostí jen pro čínské a německé firmy, vítáni jsou zájemci i z ostatních zemí, kteří se zajímají o čínský trh a působí v oboru průmyslové automatizace.
(Bk)