Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Spolek SKLAD realizoval projekt Pick by Light pro vychystávání dveřních dílů

Významný výrobce komponent pro automobilový průmysl, společnost IAC Group v Lozornu, se rozhodl využít systém Pick by Light při vychystávání dveřních dílů pro osobní automobily Audi v automobilce Volkswagen. Na projektu se podíleli zástupci z logistického spolku SKLAD, předně společnosti LogTech a Stow. Integraci se současným logistickým systémem DCIxWMS měla za úkol společnost AIMTEC.

 

Vychystávání pomocí Pick by Light

Společnost IAC Group v Lozornu na Slovensku získala v polovině roku 2014 novou zakázku na dodávky dílů pro dveře do vozů Audi, které se vyrábějí ve společnosti Volkswagen v Bratislavě. Pro vychystávání dílů zvolila systém Pick by Light. Světelnou signalizaci dodala společnost LogTech, s. r. o., a regály firma Stow ČR, s. r. o. Integraci s dosavadním skladovým systémem DCIxWMS, sekvenčním systémem ILVS a podnikovým informačním systémem Infor LX zajistila společnost Aimtec, a. s.
 
Regálový sklad se světelnou navigací je určen pro přibližně 200 dílů. Je rozdělen na pravou stranu pro pravé dveře a stranu levou pro levé dveře. Vychystávání probíhá na základě sekvenčních zpráv M1. Obsluha dostává vytištěný tzv. pick list a je naváděna rozsvícenými světly, jakou položku a v jakém počtu má vychystat. Kromě procesu vyskladnění Warehouse Management System DCIx řídí také postup doplňování a ukládání do supermarketu řízeného světelnou signalizací. Systém rovněž umožnuje další operace, jako je storno vyskladnění nebo vrácení vydaného materiálu do skladu.
 

Rychlost, nižší chybovost, vizualizace

Projekt byl zahájen na podzim 2014 a již v únoru 2015 přešel do produktivního provozu. Mezi hlavní přínosy patří zrychlení procesu vychystávání, nižší chybovost na základě vizualizace a rychlé zaškolení obsluhy. Jelikož jde o sekvenční systém, který musí běžet neustále a nesmí zastavit návazné procesy, je zajištěna plná, nepřetržitá podpora (v režimu 24/7). V případě neočekávaného výpadku jako záloha pro vychystávání fungují mobilní skenery.
 

International Automotive Components Group

Nadnárodní společnost International Automotive Components Group (IAC) se specializuje na výrobu interiérových a exteriérových součástí a systémů pro automobily. Tržby skupiny IAC v roce 2013 činily 5,2 miliardy amerických dolarů. Společnost provozuje 76 výrobních závodů ve dvaceti zemích. IAC se sídlem v Lucembursku celosvětově zaměstnává asi 24 tisíc lidí. V Evropě výrobce provozuje závody v České republice (Přeštice, Hodonín, Zákupy), na Slovensku (Lozorno), v Polsku, Německu, Rumunsku, ve Švédsku a v dalších zemích. Další informace jsou uvedeny na www.iacgroup.com.
 

Spolek kompetentních logistiků a dodavatelů, SKLAD

Nezávislá iniciativa předních dodavatelů působících v oblasti logistiky a výroby SKLAD byla založena v roce 2014. Svým klientům je spolek schopen zajistit dodavatele a poskytnout poradenství v oblasti nemovitostí, regálových systémů, dopravníků pro sklady a výrobu, manipulační techniky, automatizace skladu, informačních systémů, zařízení pro identifikaci a sběr dat, financování nebo outsourcingu zaměstnanců. Členy spolku jsou: 108 Agency, Aimtec, Blumenbecker Prag, JK Logistika, LogTech, Still, Stow a Zebra.
(AIMTEC)