Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Spolehlivé konektory firmy Murrelektronik pro automatizaci a digitalizaci

Konektory jsou důležité prvky automatizace. Ve výrobních závodech, logistice a dalších odvětvích průmyslu bez konektorů vlastně nic nefunguje. Jejich výkon rozhoduje o tom, zda digitalizace uspěje. Automatizace je totiž tak dobrá, jak dobré jsou použité konektory. Propojují jednotlivé prvky a umožňují tok signálů, dat a energie. Zajišťují bezpečnost, plynulý provoz a bezchybnou instalaci. Konektory společnosti Murrelektronik jsou hrdiny konektivity.

 

V nabídce společnosti Murrelektronik jsou konektory, které přenášejí data, další jsou určeny pro přenos signálů a třetí skupinou jsou konektory pro napájení. Všechny tyto rozmanité konektory jsou vyráběny ve špičkové kvalitě a každý z nich je před dodáním vyzkoušen.

 

Konektory pro přenos signálů

Murrelektronik dodává předem smontované konektory M8 a M12 i ventilové konektory s kabely v mnoha různých délkách. Často jsou vybaveny diodami LED. Důležitým doplňkem této řady je praktické příslušenství, jako jsou adaptéry, T-spojky a také momentový klíč pro zaručeně těsné spoje.

 

Konektory pro přenos dat

Sběrnicové konektory M8, M12 a RJ45 společnosti Murrelektronik jsou opatřeny velmi flexibilními kabely s plným 360° stíněním, takže přenos dat není ovlivněn elektromagnetickými vlivy.

 

Konektory pro napájení

Konektory přivádějí energii strojům a systémům. V nabídce je mimořádně kompaktní a výkonný konektor M12 Power. Konektory MQ15 jsou navrženy pro rychlé připojení motorů.

 

Každý konektor je vyzkoušen

Před odesláním zákazníkům jsou předem smontované konektory vyzkoušeny. Každý konektor je podroben elektrické zkoušce včetně vysokonapěťové, zkoušce na přepólování vodičů a na zkraty. Testuje se funkčnost konektorů a na závěr jsou podrobeny vizuální kontrole. Díky tomu zákazníci vždy obdrží prvotřídní konektory.

 

Kvalita výroby

Před výrobou i během ní pracovníci firmy dbají na stoprocentní kvalitu. Kontrolní proces začíná vstupní kontrolou zboží podle stanovených zkušebních charakteristik a končí závěrečnou výrobní kontrolou před tím, než výrobky opustí prostory firmy. To vše společnosti i jejím zákazníkům dává jistotu, že konektory Murrelektronik fungují na 100 %. Jen testovaný hrdina může být hrdinou konektivity.

 

(Murrelektronik)

 

Obr. 1. Konektory jsou klíčovým prvkem fungujících procesů ve výrobních závodech, logistice a dalších odvětvích