Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Společnosti Copa-Data a Auvesy spolupracují

Společnost Copa-Data vyvíjí a dodává vizualizační (SCADA) software Zenon, zatímco společnost Auvesy software Versiondog pro správu verzí a dat v automatizovaných výrobních provozech. Obě firmy navázaly spolupráci, jejímž cílem je zajistit těsnou součinnost jejich systémů. Díky tomu pomůže Versiondog firmám, které využívají systém SCADA Zenon, automaticky spravovat verze a dokumentovat stavy projektu a také efektivně nakládat s daty s využitím řízení životního cyklu (Lifecycle Management).

 

Spolupráce firem Copa-Data a Auvesy má velký význam v současné době, kdy je stále složitější spravovat, optimalizovat a udržovat software používaný v automatizovaných výrobních provozech, kde je v provozu často velké množství různých robotů, přístrojového vybavení, řídicích programů, disků a formátů souborů. Mnohdy tam fungují celé soustavy softwaru, jejichž správné fungování závisí na tom, jak transparentně jsou spravovány verze různých programů, jak jasně jsou zdokumentována data s údaji jednotlivých projektů a vizualizačních programů. Pouze při náležité správě verzí a dat lze totiž spolehlivě vysledovat, kdo a kdy udělal jaké změny v projektu nebo v aplikaci a která verze programu je v současnosti používána.

 

„Software Versiondog slouží jako jakási síla poutající složitý svět průmyslové automatizace, aby držel pohromadě,“ říká Dr. Tim Weckerle, manažer vývoje v Auvesy GmbH & Co. KG.

(ev)