Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Společnost WAGO podporuje standard Module Type Package (MTP)

WAGO není jen výrobce svorek a automatizačních komponent pro strojní výrobu. Firma je aktivní i v procesním průmyslu a energetice a je jedním z tvůrců a propagátorů společné směrnice 2658, kterou vydala sdružení NAMUR, ZVEI a VDMA pro nový standard MTP – Modul Type Package. Jde o moduly se standardizovaným rozhraním a softwarovým obrazem funkcí, které umožňují realizovat pružné výrobní systémy v různých oborech průmyslu.

Směrnici 2658 pro MTP lze uplatnit mj. u řídicích jednotek WAGO PFC200/PFC200 XTR a dotykových panelů řady 600. Pro projektování linek a závodů skládajících se z modulů MTP lze využít inženýrský software WAGO e!COCKPIT, v němž je připravena knihovna s množstvím předem připravených funkcí a který umožňuje vytvářet vlastní opakovatelně využitelné bloky a moduly. Jakmile je celý modul MTP hotov, lze automaticky vytvořit jeho digitální obraz, který je možné načíst do mnoha řídicích a vizualizačních systémů, jež podporují MTP.

Koncept MTP umožňuje zkrátit dobu uvedení zařízení do provozu. Jednotná rozhraní výrazně zjednodušují oživování celého zařízení při jeho montáži i při pozdějších úpravách a přestavbách. Uplatní se zejména v chemickém průmyslu (zvláště u jemné a speciální chemické výroby), ve farmacii, potravinářství, energetice, v rozvodných sítích nebo ve vodohospodářství.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz