Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Společnost WAGO podporuje standard Module Type Package (MTP)

WAGO není jen výrobce svorek a automatizačních komponent pro strojní výrobu. Firma je aktivní i v procesním průmyslu a energetice a je jedním z tvůrců a propagátorů společné směrnice 2658, kterou vydala sdružení NAMUR, ZVEI a VDMA pro nový standard MTP – Modul Type Package. Jde o moduly se standardizovaným rozhraním a softwarovým obrazem funkcí, které umožňují realizovat pružné výrobní systémy v různých oborech průmyslu.

Směrnici 2658 pro MTP lze uplatnit mj. u řídicích jednotek WAGO PFC200/PFC200 XTR a dotykových panelů řady 600. Pro projektování linek a závodů skládajících se z modulů MTP lze využít inženýrský software WAGO e!COCKPIT, v němž je připravena knihovna s množstvím předem připravených funkcí a který umožňuje vytvářet vlastní opakovatelně využitelné bloky a moduly. Jakmile je celý modul MTP hotov, lze automaticky vytvořit jeho digitální obraz, který je možné načíst do mnoha řídicích a vizualizačních systémů, jež podporují MTP.

Koncept MTP umožňuje zkrátit dobu uvedení zařízení do provozu. Jednotná rozhraní výrazně zjednodušují oživování celého zařízení při jeho montáži i při pozdějších úpravách a přestavbách. Uplatní se zejména v chemickém průmyslu (zvláště u jemné a speciální chemické výroby), ve farmacii, potravinářství, energetice, v rozvodných sítích nebo ve vodohospodářství.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz