Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Společnost Siemens posílila akvizicí v oblasti pohonů

číslo 10/2005

Společnost Siemens posílila akvizicí v oblasti pohonů

Na základě souhlasu antimonopolního úřadu schválila Evropská komise bez dalších podmínek převzetí Flender Holding GmbH společností Siemens. Firma Flender, sídlící v Bocholtu a zaměstnávající 6 700 pracovníků, je výrobcem mechanických a elektrických pohonů. V obchodním roce 2003/2004 dosáhla tržeb ve výši 1,012 miliardy eur.

Převzetím byly všechny společnosti a obchodní jednotky firmy Flender začleněny do divize Siemens Automation and Drives (A&D), přičemž bývalé dceřiné společnosti firmy Flender – Winergy AG a Loher GmbH v Německu a Graffenstaden S. A. ve Francii – zůstanou samostatnými jednotkami. V Siemens A&D napomohly subjekty dříve tvořící firmu Flender letos v červenci především vzniku nového úseku mechanických pohonů. Výjimkami jsou společnost Loher, která se stane součástí úseku pohonů velkých výkonů divize A&D, a obchodní jednotka Pohony & automatizace, integrovaná do úseku standardních pohonů divize A&D. S dosavadním vlastníkem, společností Citigroup Venture Capital Equity Partners, byla dohodnuta celková cena ve výši 1,2 miliardy eur.

Podle svých představitelů může nyní společnost Siemens A&D nabízet zákazníkům úplná řešení pohonných systémů z jednoho zdroje. Její unikátní nabídka produktů a služeb – od regulátorů, přes měniče a motory po úplné pohonné systémy, včetně jejich mechanických částí – znamená další upevnění její pozice vedoucího světového výrobce systémů a řešení pro průmyslovou automatizaci.
[Siemens s. r. o., 29. července 2005.]

(ed)