Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Společnost Siemens Mobility získala servisní smlouvu na jednotky ICE 4

Společnosti Deutsche Bahn a Siemens Mobility podepsaly smlouvu na vykonání preventivní technické prohlídky 40 jednotek ICE 4 (série BR 412). Jde o historicky nejobsáhlejší servisní zakázku, která byla ze strany Deutsche Bahn společnosti Siemens Mobility udělena. Smlouva zároveň obsahuje možnost rozšíření na dalších 50 jednotek ze stejné série. Preventivní

prohlídky IS 600 nových vysokorychlostních jednotek provozovaných Deutsche Bahn se konají po dosažení 1,65 milionu najetých kilometrů. V rámci prohlídky bude společnost Siemens Mobility kontrolovat centrální systémy a komponenty jednotek ICE 4 a provádět plánované činnosti údržby. Údržbové práce se budou mj. týkat dveří, systémů ostřikování čelního skla, spřáhel, trakčních podvozků, sběračů proudu, systémů řízení vlaků a brzd. Údržba uvnitř vozidel bude zahrnovat systémy detekce požáru, informační systémy pro cestující, zařízení bistrovozu a hygienická zařízení. Kromě toho budou vyměněna dvojkolí všech vozů.

Deutsche Bahn objednala od května 2011 u společnosti Siemens Mobility celkem 137 jednotek ICE 4. Každé tři týdny je flotila společnosti DB rozšířena o jednu další jednotku ICE 4. Do loňského prosince dodala společnost Siemens Mobility společnosti Deutsche Bahn 65 objednaných elektrických jednotek ICE 4. První jednotky z této řady jsou provozovány v osobní dopravě od roku 2016.

(ed)