Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Společnost RS Components nabízí ruční 3D skener Scanify od firmy Fuel3D

Společnost RS Components zařadila do své nabídky cenově dostupných stolních sestav pro prostorovou (3D) digitalizaci a tisk ruční skener SCANIFY® společnosti Fuel3D.

 
Scanify je cenově dostupný a výkonný ruční 3D skener, rychlý, flexibilní a snadno použitelný. K vytvoření přesného digitálního modelu s vysokým rozlišením, včetně osmibitových dat o barvě RGB, využívá kombinaci stereoskopie a fotometrie. Uživatel na objekt umístí optický sledovací terč jako vztažný bod pro korekce pohybu a jedním kliknutím (které nezabere víc než 0,1 s) poté zachytí všechny snímky potřebné k vytvoření modelu.
 
Skener vytváří různé formáty souborů, včetně STL, používaného mnoha 3D tiskárnami, a umožňuje tak rychlou a snadnou replikaci objektů. Díky podpoře formátů OBJ a PLY je navíc možný přímý export do oblíbených softwarových prostředí pro vývoj nebo animaci, a tak je zpřístupněno mnoho nových tvůrčích postupů uživatelům, jako jsou konstruktéři, umělci, učitelé, technologové, modeláři a kutilové.
 
Společnost RS je mezi prvními distributory nabízejícími skenery Scanify po jejich uvedení na trh v lednu na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas (USA). Tento špičkový výrobek tam získal pro svého výrobce, společnost Fuel3D, cenu Best of Innovation Award v kategorii 3D tisk a aditivní výroba. Fuel3D je firma zabývající se komercionalizací výsledků výzkumu a vývoje Univerzity v Oxfordu ve Velké Británii.
 
Skenery Scanify rozšiřují rychle se rozrůstající nabídku společnosti RS v oblasti 3D skenerů, tiskáren a tiskových médií různých výrobců, např. 3D Systems, BeeVeryCreative, MakerBot, RepRapPro a Ultimaker, včetně tiskárny vlastní značky IdeaWerk FDM.

(RS Components)