Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Společnost RS Components nabízí ruční 3D skener Scanify od firmy Fuel3D

Společnost RS Components zařadila do své nabídky cenově dostupných stolních sestav pro prostorovou (3D) digitalizaci a tisk ruční skener SCANIFY® společnosti Fuel3D.

 
Scanify je cenově dostupný a výkonný ruční 3D skener, rychlý, flexibilní a snadno použitelný. K vytvoření přesného digitálního modelu s vysokým rozlišením, včetně osmibitových dat o barvě RGB, využívá kombinaci stereoskopie a fotometrie. Uživatel na objekt umístí optický sledovací terč jako vztažný bod pro korekce pohybu a jedním kliknutím (které nezabere víc než 0,1 s) poté zachytí všechny snímky potřebné k vytvoření modelu.
 
Skener vytváří různé formáty souborů, včetně STL, používaného mnoha 3D tiskárnami, a umožňuje tak rychlou a snadnou replikaci objektů. Díky podpoře formátů OBJ a PLY je navíc možný přímý export do oblíbených softwarových prostředí pro vývoj nebo animaci, a tak je zpřístupněno mnoho nových tvůrčích postupů uživatelům, jako jsou konstruktéři, umělci, učitelé, technologové, modeláři a kutilové.
 
Společnost RS je mezi prvními distributory nabízejícími skenery Scanify po jejich uvedení na trh v lednu na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas (USA). Tento špičkový výrobek tam získal pro svého výrobce, společnost Fuel3D, cenu Best of Innovation Award v kategorii 3D tisk a aditivní výroba. Fuel3D je firma zabývající se komercionalizací výsledků výzkumu a vývoje Univerzity v Oxfordu ve Velké Británii.
 
Skenery Scanify rozšiřují rychle se rozrůstající nabídku společnosti RS v oblasti 3D skenerů, tiskáren a tiskových médií různých výrobců, např. 3D Systems, BeeVeryCreative, MakerBot, RepRapPro a Ultimaker, včetně tiskárny vlastní značky IdeaWerk FDM.

(RS Components)