Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Společnost Panasonic Industry představuje mikrospínač ASQMR s odporovou detekcí poruchových režimů

Funkční bezpečnost zařízení závisí v první řadě na tom, jak jsou jejich kritické součásti odolné proti selhání.

Nový mikrospínač ASQMR s diagnostikou obsahuje dva čipové rezistory jako děliče napětí. To umožňuje detekovat přerušení vodiče nebo zkratu. Včasná detekce selhání mikrospínače může předejít vážné poruše zařízení nebo jeho poškození. Nový mikrospínač s možností nastavení různých úrovní výstupního napětí pro normální a poruchový režim je nejkompaktnějším přepínačem vybaveným rezistorem, který je na trhu k dispozici.

Konstrukce s posuvným kontaktem s dvojitým klipem poskytuje vynikající odolnost proti nárazům a vibracím. Krytí mikrospínače je IP67.

K dispozici jsou varianty s pájecími oky, vidlicovými svorkami nebo pevnými vodiči. Různá provedení páček usnadňují použití v různorodých úlohách.

Od zámků, západek a vík v automobilech až po průmyslová bezpečnostní zařízení a koncové spínače nebo použití v inteligentních domech a domácnostech – mikrospínač ASQMR s krytím IP67 je komponenta pro každého, kdo hledá bezpečnost a dlouhodobou spolehlivost. Více na https://industry.panasonic.eu/products/components/switches/sealed-micro-switches/asqmr-diagnostic-micro-switch.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz