Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Společnost Endress+Hauser Czech slavnostně otevřela nové, moderní kancelářské prostory

Společnost Endress+Hauser otevřela ve svém pražském sídle nové, moderní prostory, kde jsou umístěny kanceláře, zasedací místnosti, školicí středisko a kalibrační laboratoř. Společnost se od doby, kdy se přestěhovala do kancelářské budovy v Olbrachtově ulici v Praze 4 nedaleko stanice metra Budějovická, výrazně rozrostla. Nové prostory tedy vytvoří pro zaměstnance, včetně techniků kalibrační laboratoře, lepší pracovní podmínky a firmě umožní další rozvoj. Více prostoru pro školení a jednání ocení i její zákazníci.

Slavnostního otevření 31. října 2017 se zúčastnil člen představenstva a obchodní ředitel skupiny Endress+Hauser Nikolaus Krüger, obchodní ředitel pro severní a východní Evropu John Salusbury, prezident Česko-švýcarské obchodní komory Marek Procházka, Jeho Excelence velvyslanec Švýcarské konfederace v České republice Dominik Furgler, zástupci významných zákazníků a další hosté.

Součástí slavnostního otevření byla krátká exkurze po nových kancelářích, oběd se švýcarskými specialitami a ukázka hry na alpský roh.

Švýcarská společnost Endress+Hauser je dodavatelem výrobků, řešení a služeb pro měření v průmyslu a automatizaci procesní výroby. Nabízí průtokoměry, hladinoměry, tlakoměry, analyzátory kapalin a plynů, teploměry, záznamníky dat a techniku pro průmyslovou digitální komunikaci pro široké spektrum průmyslových oborů. Na výrobky společnosti
Endress+Hauser se spoléhají tisíce zákazníků v chemickém průmyslu, energetice, farmaceutickém průmyslu, biotechnologiích i v oblasti péče o životní prostředí po celém světě. Jako rodinná firma uznává společnost Endress+Hauser principy sociální odpovědnosti a trvale udržitelného rozvoje. Stále se řídí heslem George Endresse, jednoho ze zakladatelů firmy (1924–2008), že zisk je výsledkem práce, ale ne jejím cílem.

Ze slavnostního otevření vznikl také krátký videozáznam, který zájemci najdou na webových stránkách časopisu Automa. 

(Bk. Foto a video: Jan Spilka)

Obr. 1. Společnost Endress+Hauser v Praze slavnostně otevřela nové kancelářské prostory

Obr. 2. Hosté byli přivítáni zvukem alpského rohu

Obr. 3. Součástí nově otevřených prostor je také místnost pro mobilní kalibrační laboratoř – toto kalibrační zařízení lze sbalit do automobilu a dovézt až k zákazníkovi, který potřebuje rekalibrovat své průtokoměry