Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Společnost Cadence sponzoruje renovaci laboratoře EDA na ČVUT

číslo 11/2004

Společnost Cadence sponzoruje renovaci laboratoře EDA na ČVUT

Společnost Cadence Design Systems, Inc., oznámila dokončení rozsáhlé renovace laboratoře EDA (Electronic Design Automation) na FEL ČVUT v Praze.

Laboratoř EDA byla renovována za podpory ministerstva školství s cílem rozvíjet schopnosti studentů v oblasti automatizovaného návrhu elektronických mikročipů pro potřeby českého průmyslu. Vedle finanční pomoci celému projektu společnost Cadence přispěla i tím, že pomohla vylepšit vývojové prostředí laboratoře dodávkou široké škály softwaru používaného v tomto odvětví.

Laboratoř bude sloužit stovkám studentů, kteří se zde naučí vyvíjet elektronické čipy s použitím vyspělých programových nástrojů.

Podporu společnosti Cadence v rámci jejího projektu University Partner Programme, včetně rozsáhlých možností využití učebních plánů pro další vzdělávání nových absolventů technických oborů, využívají vysoké školy po celém světě. Tato společnost též poskytuje stipendia studentům, kteří se v budoucnu mohou stát předními odborníky v oblasti návrhu mikročipů.

(ed)

Inzerce zpět