Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Společnost ABB investovala 50 milionů USD a posiluje výrobu v České republice

Společnost ABB otevřela v Brně nové prostory na výrobu vzduchem izolovaných vysokonapěťových rozváděčů, přístrojových transformátorů a senzorů. Součástmi jednotky Výrobky pro energetiku vysokého napětí jsou i servisní a technické středisko. Otevřením nových výrobních prostor vznikl jeden z nejmodernějších závodů tohoto typu na světě s vysokou mírou automatizace, včetně robotizované linky na zalévání přístrojových transformátorů, využívající roboty ABB. Nové výrobní prostory mají plochu 13 000 m2 a umožní zvýšit počet vyrobených transformátorů o 25 %.

 
Již dříve, v roce 2014, byla v Brně otevřena nová výrobní jednotka o ploše 12 500 m2 na produkci výrobků pro velmi vysoké napětí, jež je součástí globální sítě závodů na výrobu plynem izolovaných rozváděčů.
 
V Trutnově, kde má ABB největší evropské inženýrské středisko pro řízení a automatizaci rozvoden, byly otevřeny nové prostory v průmyslové zóně Krkonošská, kam se ABB přestěhuje z původních prostor v centru města. Nové sídlo umožní nejen rozšířit výrobu v tomto středisku, ale také posílit inženýrské kapacity v oblasti vývoje a testování produktů pro automatizaci energetických sítí.
 
Do rozšíření výroby v Brně a Trutnově investovala společnost ABB v přepočtu 50 milionů amerických dolarů.

(Bk)