Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Spojovací svorky řady WAGO 221 Compact pro výrobce strojů a zařízení

Spojovací svorky WAGO 221 Compact jsou známé především z instalací v budovách a umožňují rychlé, jednoduché a spolehlivé spojení: stačí zvednout páčku, zasunout odizolovaný vodič až na zadní doraz a páčku vrátit dolů. Přednosti těchto svorek nyní objevují i konstruktéři strojů a strojních zařízení.

Svorky WAGO 221 využívají spolehlivé a univerzální pružinové připojení a jsou vhodné pro vodiče všech typů od 0,14 do 6 mm2 (28 až 10 AWG) – bez předchozí úpravy a bez nástrojů. Tím se šetří čas i náklady ve srovnání s pájením nebo šroubovými svorkami. Jednoduché připojení ocení zvláště pracovníci, kteří stroj nebo zařízení instalují v náročných provozních podmínkách.

Svorky mají mezinárodní certifikáty a schválení, např. UL pro americký trh, oborové certifikáty, např. pro námořní dopravu, a mnoho dalších. Je tak možné použít je v různých oborech a geografických oblastech. Pracovníci společnosti WAGO nabízejí konstruktérům a výrobcům strojů konzultace při jejich použití v konkrétních úlohách.

Svorky jsou dodávány ve dvou velikostech z hlediska průřezu vodiče (do 4 a do 6 mm2) a v provedení pro dva vodiče, tři vodiče nebo pět vodičů. Průhledný kryt umožňuje vizuální kontrolu připojení.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, https://www.wago.com/221/cs/