Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Software drives my business

Automa 1/2000

Software drives my business

HANNOVER MESSE

Pod tímto heslem budou na Hannover Messe ve dnech 20. až 25. března prezentována softwarová řešení pro průmyslové aplikace.

Optimalizace výrobních procesů v průmyslových závodech s sebou přináší potřebu zpracovávat velké množství dat. Softwarový průmysl nabízí produkty, které dokážou řídit a optimalizovat celý výrobní proces, od nákupu materiálu, přes vlastní výrobu až po dodávku zákazníkovi a servis.

Tyto systémy, které pronikají celým výrobním řetězcem, jsou označovány jako Supply Chain Management.

Software drives my business je iniciativa velkých softwarových domů, jako je např. Microsoft a SAP, a Deutschen Messe AG. V rámci této iniciativy budou na Hannover Messe prezentována softwarová řešení přibližně 300 firem. Mezi zúčastněnými bude také přibližně 100 členů oborového sdružení Software VDMA, kteří představí své produkty ve společném stánku a nabídnou návštěvnické veřejnosti poradenské služby a výměnu zkušeností ze zavádění systémů řízení výroby.

Na Hannover Messe bude možné kromě systémů ERP vidět také moderní řešení pro elektronické obchodování. Pojem e-komerce nebo e-obchodování pomalu proniká i do povědomí širší veřejnosti a neustále přibývá firem, které využívají tento moderní způsob nákupu a prodeje. S použitím softwarových systémů řízení výroby úzce souvisí i technické prostředky pro průmyslové přenosy dat.

Soustředění této techniky v rámci jediného veletrhu je jedinečnou příležitostí pro setkání odborníků na informační technologie, řízení a plánování výroby a uživatelů z praxe.

Prezentaci Software drives my business najdou návštěvníci v centru výstaviště, v hale 14. S dalšími, uživatelsky orientovanými řešeními je možné se seznámit i v halách 23 (logistika), 9 (průmyslové komunikace) a 11 (průmyslová automatizace).

[Tisková zpráva Hannover Messe]