Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Snímače pohybu s úhlem detekce 120° a 290°

číslo 12/2006

Snímače pohybu s úhlem detekce 120° a 290°

Společnost Siemens rozšiřuje svoji nabídku instalačních přístrojů řady Delta o infračervené pasivní snímače pohybu (PIR) s krytím IP55. Nové přístroje se vyrábějí ve dvou variantách, a to s úhlem detekce 120° nebo 290°, a jsou konstruovány pro mnohostranné použití. Snímače moderního vzhledu jsou dodávány s povrchem v odstínu titanové běloby nebo antracitové černi spolu s univerzálním držákem se snadnou montáží tělesa snímače nasunutím.

Obr. 1.

Snímače pohybu Delta s krytím IP55 lze upevnit na stěnu i strop a při použití adaptéru také do vnitřního rohu i na vnější roh. Přístroj se uvádí do chodu a nastavuje automaticky po zapojení či prostřednictvím dvou tlačítek. Po prvním spuštění proběhne automatický test snímače.

Součástí snímače typu Delta 290 IR je dále infračervené dálkové ovládání s možností naprogramovat různé doplňkové funkce rozšiřující uživatelský komfort – např. režim dovolená/přítomnost, úroveň citlivosti snímání v závislosti na osvětlení, režim spínání nezávislý na osvětlení, impulsní provoz nebo zpoždění vypnutí o dobu od 5 s do 30 min. Jedním tlačítkem lze rovněž změnit prodlevu do vypnutí na 10 min a tlačítkem restart snímač uvést do standardního režimu, v němž je citlivost spínání nastavena na 7 lx a zpoždění vypnutí na 2 min.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 032 446, e-mail: ad.prodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad