Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Síťový zdroj do laboratoří

Zásilková společnost Distrelec se ve své nabídce zaměřuje na elektroniku, elektrotechniku, měřicí techniku, automatizaci, tlakovzdušné zařízení, nářadí a ostatní příslušenství. V tištěném katalogu i katalogu on-line (www.distrelec.com) jsou uvedeny výrobky přehledně roztříděné do kategorií.
 
Katalog obsahuje i širokou kategorii napájecí techniky (batteries, transformers, power packs), v níž lze nalézt rozsáhlé spektrum různých baterií a akumulátorů, adaptérů AC/DC a transformátorů. V této kategorii je nabízen také programovatelný laboratorní síťový zdroj (položka č. 920893) pro napětí až 32 V DC a proud až 3 A (obr. 1).
 
Je opatřen displejem LCD o rozměrech 192 × 128 mm, na němž se zobrazuje nastavené napětí a proud i všechny ostatní zvolené parametry. Laboratorní síťový napájecí zdroj je vybaven nehlučným ventilátorem, jehož rychlost otáčení se mění podle dosažené teploty. K přednostem tohoto přístroje patří značná stabilita, nízký drift a velké rozlišení: u napětí 10 mV a u proudu 1 mA. Zdroj má ve standardní výbavě rozhraní RS-232 se softwarem a ovladač LabView. Parametry přístroje jsou shrnuty v tab. 1.
(Distrelec)
 
Obr. 1. Laboratorní síťový napájecí zdroj
 
Tab. 1. Parametry laboratorního síťového napájecího zdroje