Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Simatic IPC Remote Manager zvyšuje efektivitu servisu a snižuje provozní náklady

Nová softwarová sada Simatic IPC Remote Manager umožňuje efektivně na dálku centralizovaným způsobem udržovat a spravovat průmyslová PC řady Simatic s procesory Intel typu Core i5 a Core i7, užívající při přístupu na dálku sadu funkcí Intel AMT (Active Management Technology). Dané uspořádání umožňuje z jednoho stálého obslužného pracoviště, aniž je nutné vycházet do provozů, odstraňovat chyby v systémových i aplikačních programech, aktualizovat BIOS i další software apod. Centrální ovládání systémů a pohotové aktualizace softwaru během přestávek ve výrobě zvyšují produktivitu a snižují provozní náklady. Dálkový přístup k PC je chráněn heslem a je realizován zabezpečeným způsobem s využitím technik HTTPS nebo TLS.
 
Rychlý přístup k funkcím sady umožňují ikony rozmístěné na ovládací liště. Funkce KVM Redirection přesměrovává signály z klávesnice, monitoru nebo myši ze vzdáleného do centrálního počítače bez použití doplňkového hardwaru. Funkce Remote Power On/Off/Reset zapíná a vypíná vzdálený počítač, popř. jej resetuje, a funkce Remote Reboot znovu spouští vzdálený počítač z pevného disku, CD nebo ze síťové jednotky.
 
Sadu Simatic IPC Remote Manager lze použít se všemi počítači řady Simatic IPC (počínaje přístroji generace „B“) a s přístroji Simatic Field PG. Nový software najde využití zejména v rozlehlých závodech a zařízeních, jako jsou automobilky, chemičky, sluneční a větrné elektrárny apod.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com