Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Siemens úspěšně spustil první aplikaci RFID využívající UHF

číslo 12/2005

Siemens úspěšně spustil první aplikaci RFID využívající UHF

Siemens úspěšně spustil první aplikaci RFID využívající UHF

Společnost Cinram, výrobce nosičů pro CD a DVD, a společnost Siemens společně spustily první aplikaci založenou na metodě radio­frekvenční identifikace RFID (Radio Frequency Identification) ve frekvenční oblasti UHF (Ultra High Frequency). Siemens nainstaloval v centrálním skladu materiálu společnosti Cinram v německém Ansfeldu na dvě nákladové brány pro příjem zboží své čtečky Simatic RF 600 RFID, které pomohou k optimalizaci dodavatelské logistiky.

Vybraní dodavatelé společnosti Cinram vybavili své přepravní jednotky datovými nosiči – štítky RFID. Na vstupní bráně je umístěna čtečka, která dodávané zboží automaticky zaregistruje. Čtečka je díky svému robustnímu krytu odolná i proti náročným povětrnostním podmínkám, kterým je na nákladové bráně vystavena. Dlouhodobé testy prokázaly, že téměř 100 % datových nosičů bylo bezchybně zaregistrováno. Po úspěšném zakončení úvodní fáze je systém nyní již v řádném provozu.

Společnost Cinram chce se všemi svými významnými dodavateli postupně uzavřít dohodu o zavedení štítků RFID. Datový nosič bude připevněn na balení po celou dobu uskladnění zboží, a metoda RFID tak bude použita k optimalizaci všech fází logistického řetězce.

Pomocí RFID jsou data uložená na štítku při dodání zkontrolována podle elektronického dodacího listu, který byl zaslán před příjmem zboží. Jestliže dodávka odpovídá údajům na dodacím listu, systém automaticky zapíše příchozí zboží do systému SAP.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 032 411, e-mail: siemens.cz@rg.siemens.com, http://www.siemens.cz/ad