Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Siemens rozšiřuje řadu průmyslových PC v provedení rack za atraktivní cenu

Společnost Siemens rozšířila svou řadu průmyslových PC určených k instalaci do 19" stojanů (rack) o verzi Simatic IPC347E. Nové PC je dodáváno v pěti různých konfiguracích, které se liší strukturou hlavní paměti, typem procesoru, mechanikou a volitelným, předem nainstalovaným operačním systémem. Je vhodné zejména pro výrobní prostředí, kde jsou třeba odolná PC s velkou dostupností. Je použitelné pro vizualizaci, jako terminál SCADA, jako měřicí ústředna pro testování a měření během výrobního procesu a pro logistiku nebo automatizaci provozu laboratoří.

Simatic IPC347E má sedm slotů PCIe, pevný disk o kapacitě 500 GB a paměť o velikosti 2 nebo 4 GB, kterou lze zvětšit až na 16 GB. Uživatelé si mohou zvolit buď procesor Intel Pentium, nebo Intel Core i5 čtvrté generace. Oba obsahují mechaniku DVD a předinstalovaný operační 64bitový systém Windows 7 Ultimate.

Podobně jako výkonnější počítače průmyslové řady rack IPC Simatic, je i nové IPC347E určeno pro spolehlivý nepřetržitý provoz v průmyslovém prostředí, včetně prostředí s vysokou teplotou, vibracemi, rázy nebo zvýšenými požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.cz/pc