Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Siemens představil kompaktní pohon Sinamics G115D pro dopravníky

Společnost Siemens představila nový kompaktní pohon Sinamics G115D, určený pro horizontální dopravníky. Tato výkonná a ucelená jednotka obsahuje motor, měnič frekvence a převodovku a dodávána je ve dvou provedeních: pro montáž měniče na stěnu nebo na motor. Rozsah výkonů je 0,37 až 7,5 kW (s měničem na motoru do 4 kW). Sinamics G115D má robustní konstrukci s krytím až IP66, a je proto vhodný i do náročných provozních prostředí. Výhodou jsou také jeho malé rozměry, díky nimž je možné jej instalovat i do stísněných prostor. Rozsah pracovních teplot je –30 až +55 °C.

Díky integraci systému do inženýrského prostředí TIA Portal včetně softwaru Startdrive jsou jeho nastavení i diagnostika snadné i rychlé. Pro nastavení je rovněž možné využít webový nástroj Sinamics G120 Smart Access Module (SAM). Pohon je začleněn do řady MindConnect a je kompatibilní s aplikacemi Mindsphere, jako je např. Analyze MyDrives, pro analýzu provozu a diagnostiku pohonu v cloudu.

S protokolem Profisafe je Sinamics G115D zároveň vybaven bezpečnostní funkcí STO (Safe Torque Off) na úrovni SIL 2. Pohon je vhodné kombinovat např. s řídicími systémy Simatic S7-1200 nebo Simatic ET200. K novému systému Sinamics G115D Siemens nabízí servisní balíček Service Protect, který mj. umožňuje zakoupit dodatečný servis na jeden až dva roky.

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.cz/sinamics