Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Siemens podporuje velkoobchodní prodej

číslo 8-9/2005

Siemens podporuje velkoobchodní prodej

Základem úspěchu každé firmy je snaha neustále rozvíjet své aktivity a obchodní vztahy. Je třeba vytvářet nové vize a hledat způsoby, jak se co nejvíce přiblížit k zákazníkovi. A současně mít dobré partnery. Společnost Siemens si je všech těchto podmínek úspěchu velmi dobře vědoma. Proto na počátku současného obchodního roku, který začal 1. října 2004, uvedla v život novou koncepci velkoobchodního prodeje a jeho podpory – tzv. Distributorský program Siemens (Siemens Distributor Programme – SDP). Jeho hlavním cílem je prohloubit spolupráci a posílit vzájemné partnerské vztahy s velkoobchody a především zvýšit spokojenost koncových zákazníků.

Obr. 1.

Obr. 1. Vybrané moduly systému Siemens Sirius pro spouštění motorů

SDP – krok správným směrem

Každý, kdo odpovídá za výrobu, se někdy ocitl v situaci, kdy naléhavě sháněl komponenty do právě realizovaného projektu nebo okamžitě potřeboval náhradní díly pro nefungující stroj ve výrobní lince. Dodavatelé však většinu komponent nemají na skladě a teprve je musí objednávat přímo u výrobce; to příliš prodlužuje termín dokončení zakázky nebo znovuzahájení výroby. Dny ubíhají, komponenty se popřípadě shánějí ještě od jiných dodavatelů, ale výroba stojí. A přitom by stačilo tak málo – mít ucelený sortiment nízkonapěťové spínací a řídicí techniky standardně ve skladech velkoobchodů s elektrotechnickým zbožím.

Aspera Fröschl
Bi Esse I-Center
Elco Elektro Jakub
Elektram JNK
Elektro SMS Jork
Elektrocentrum Trading M&D Elektro
Elektromat Kaufman Olšanský
Elfetex Relko
Elkas Rexel
Elvo Vlastimil Müller
Evas Vogel

Tab. 1. Současní velkoobchodní partneři divize Automatizace a pohony společnosti Siemens (v abecedním řazení) – celkem 22 velkoobchodů se 107 pobočkami

Aby předcházela vzniku těchto klasických a pro zákazníka nepříjemných situací, přichází společnost Siemens k distributorům se svou novou koncepcí velkoobchodního prodeje – s programem SDP. V souhrnu se jedná se o nabídku různých podpůrných akcí (prezentace pro zákazníky, pravidelné školení zaměstnanců velkoobchodů, podpůrné cenové akce, motivace pro převzetí do skladu atd.), které mohou velkoobchodním partnerům velmi usnadnit a zpříjemnit práci. Pracovníci velkoobchodu však musí také projevit vlastní zájem, aktivitu a chuť se technicky vzdělávat, aby mohli zákazníkům pomoci s jejich technickými problémy. Jen tak bude možné dosáhnout větší spokojenosti koncových zákazníků – hlavního cíle sledovaného zavedením SDP.

Program SDP byl v průběhu finančního roku postupně představen všem velkoobchodním partnerům divize Automatizace a pohony společnosti Siemens. Velkou většinou z nich byl pozitivně přijat. Již nyní je proto možné konstatovat, že SDP byl tím správným krokem k upevnění vzájemných vztahů a dalšímu rozvoji efektivní spolupráce.

Velkoobchodními partnery divize Automatizace a pohony společnosti Siemens je nyní 22 velkoobchodů s celkem 107 pobočkami (tab. 1).

Termín

Místo

22. 11. 2005
23. 11. 2005
24. 11. 2005
České Budějovice
Plzeň
Praha
29. 11. 2005
30. 11. 2005
1. 12. 2005
Hradec Králové
Brno
Ostrava

Tab. 2. Plán cyklu přednášek TIA na dosah ve velkoobchodech (prezentace firmy Siemens pro zákazníky velkoobchodů)

Novinky pro rok 2005/2006

A jaké novinky jsou v oblasti velkoobchodního prodeje připraveny pro obchodní rok 2005/2006? Na to jsme se zeptali Ing. Tomáše Halvy, manažera velkoobchodního prodeje divize Automatizace a pohony společnosti Siemens. „Abychom ještě více podpořili velkoobchodní prodej, připravili jsme pro nadcházející obchodní rok některé nové aktivity a akce. Pro distributory výrobků společnosti Siemens je připraven nový cyklus prezentací a školení, který přináší nový pohled na naše produkty. Představujeme v něm ucelenou řadu veškerých komponent pro automatizaci, techniku pohonů a nízkonapěťovou instalační a spínací techniku známou pod zkratkou TIA (Totally Integrated Automation). Je to dokonalý systém – naše výrobky spolu skvěle spolupracují a komunikují. Cyklus přednášek s názvem TIA na dosah ve velkoobchodech, který se uskuteční v průběhu letošního podzimu na šesti místech v České republice, představí zákazníkům velkoobchodů produkty a novinky zaměřené na nízkonapěťovou spínací techniku, malé řídicí systémy a na měniče frekvence,„ říká Tomáš Halva (tab. 2).

Tab. 3. Produkty divize Automatizace a pohony společnosti Siemens vhodné pro velkoobchodní prodej

Třída produktů

Typové řady

napájecí zdroje – řízené (spínané)
– neřízené (transformátorové)
malé automatizační systémy – logické moduly LOGO!
– malé PLC Simatic S7-200
– systémy pro ovládání a vizualizaci Simatic HMI
měniče frekvence – nejjednodušší měniče Sinamics G110
– standardní měniče Micromaster 4
modulární systém Sirius pro spouštění motorů – jističe 3RV
– stykače 3RT
– motorové vývody 3RA
– nadproudová jisticí relé 3RU a 3RB
– polovodičové spínače 3RF
– softstartéry 3RW
– pomocné stykače 3RH
– monitorovací relé 3RS a 3UG
– analogové převodníky 3RS
– časová relé 3RP a 7PV
– spínače a signálky 3SB řídicí
rozváděče Alpha

– rozvodnice Simbox
– nástěnné rozváděče
– řadové svornice
instalační přístroje Beta – pojistkové systémy
– jističe vedení
– proudové chrániče
– svodiče bleskových proudů a přepětí

výkonové jističe Sentron do 6 300 A

domovní spínače a zásuvky Delta (propojení funkce, vzhledu a invence; záměnné provedení

Divize Automatizace a pohony společnosti Siemens dodává v ČR nejobsáhlejší sortiment produktů určených pro automatizaci, techniku pohonů a nízkonapěťovou spínací a instalační techniku (obr. 1). Produkty z této nabídky, které jsou nejvhodnější pro velkoobchodní prodej, jsou uvedeny v tab. 3.

(Siemens s. r. o.)

Siemens, s. r. o.
divize Automatizace a pohony
Evropská 33a
160 00 Praha 6
tel: 233 032 411
http://www.siemens.cz/ad