Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Siemens na MSV Brno 2002

číslo 8-9/2002

Siemens na MSV Brno 2002

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je pro firmu Siemens s. r. o. jednoznačnou jedničkou, co se týče velikosti výstavní plochy a důležitosti prezentace. Své novinky bude firma prezentovat na ploše 500 m2 v pavilonech Z a V brněnského výstaviště (stánky Z 72 a V 69). Expozice v pavilonu Z bude zaměřena především na kompetentnost společnosti Siemens v oblasti automobilového průmyslu, nejnovější trendy na poli automatizační techniky a poprvé se zde představí i nová společnost skupiny Siemens – Siemens kolejová vozidla, s. r. o. (dříve ČKD Dopravní systémy). Tento stánek bude zahrnovat i novinky z oblastí informací a komunikací, dopravy a energetiky. V pavilonu V budou ukázány především řídicí systémy pro obráběcí stroje.

Divize A&D (Automatizace a pohony) bude na letošním MSV vystavovat celé spektrum svých výrobků s množstvím zajímavých novinek, které přišly (nebo teprve přijdou) na náš trh v letošním roce.

Subdivize A&D AS (automatizační systémy) představí v řadě Simatic S7-200 nový modul pro polohování včetně funkčního modelu. Řada Simatic S7-300 přichází v letošním roce s novými verzemi CPU, které jsou vybaveny rychlejšími procesory a větší integrovanou pamětí. Velmi významnou novinkou je nové CPU S7-300F pro bezpečnostní aplikace. Dalším exponátem bude mobilní terminál Mobic, který byl naší veřejnosti představen již v rámci veletrhu Amper 2002, kde byl oceněn cenou Zlatý Amper. Jde o průmyslový terminál, který umožní mobilní bezdrátové připojení do sítě Ethernet (a prostřednictvím toho i do internetu). Oblast využití tohoto terminálu je velmi široká (průmysl, policie, hasiči, sklady atd.).

Subdivize A&D SD (standardní elektromotory a měniče frekvence) představí nový pohon Combimaster. Je to kombinace elektromotoru vyráběného v závodě Mohelnice a měniče frekvence ze závodu Congleton. V podstatě jde o motor s plynule regulovanými otáčkami. Zájmu odborníků se bude těšit i měnič frekvence Micromaster 410, jenž má vysokou užitnou hodnotu, příznivý poměr výkonu k ceně a minimální rozměry. Je určen pro jednoduché aplikace, zvláště pro použití s čerpadly a ventilátory.

Komplexní řešení problematiky rozběhů a doběhů motorů představuje subdivize A&D LD (pohony velkých výkonů). Z nových produktů lze jmenovat softstartér pro vysokonapěťové motory Simostart MV, který zcela eliminuje proudové a momentové rázy a vyznačuje se nízkými náklady na projekční a realizační přípravu.

Nízkonapěťová spínací technika (subdivize A&D CD) představí novou generaci vzduchových výkonových jističů Sentron WL, umožňující ovládání a sledování přes internet, a dále elektronický spouštěč motorů 3RW003, určený pro třífázové motory do 1,1 kW. Novinkou u bezpečnostních modulů Siguard 3TK28 jsou elektronické kombinace se zatížitelností polovodičového výstupu až 2 A nebo s kontaktním výstupem 10 A.

Procesní přístrojová technika (subdivize A&D PI) předvede elektropneumatický regulátor polohy Sipart PS2 namontovaný na modelu pneumatického ventilu a radarové přístroje pro měření hladiny Sitrans LR 400 a Sitrans LR 300, které jsou dodávány ve spolupráci s firmou Level Instruments, spol. s r. o.

Siemens s. r. o.
Evropská 33a
160 00 Praha 6
tel.: 02/33 03 11 11
http://www.siemens.cz

Inzerce zpět