Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Setkání uživatelů techniky B&R 2011

Společnost B+R automatizace, spol. s r. o., uspořádala v hotelu Myslivna v Brně ve dnech 25. až 26. května 2011 výroční setkání uživatelů produktů své mateřské firmy Bernecker & Rainer (B&R). V pořadí již čtrnáctého setkání se zúčastnilo 70 odborníků ze čtyřiceti firem, převážně techniků z inženýrských firem a vývojových útvarů zákazníků společnosti B&R z České republiky i ze Slovenska, a také zástupci italské firmy Comau Robotics. Na programu setkání bylo sedmnáct odborných přednášek provázených stolní výstavkou produktů.
 
Úvodem Jan Ohřál, jednatel společnosti B+R automatizace, prezentoval celosvětově velmi dobrou pozici firmy B&R, která po globálním poklesu ekonomiky v roce 2009 obnovila v roce 2010 dřívější tempo svého růstu, když utržila 360 milionů eur (2008: 300 milionů, 2009: 245 milionů). V roce 2010 firma zaměstnávala asi 2 300 lidí a dodala celkem asi 130 000 řídicích jednotek, 100 000 průmyslových PC a ovládacích panelů a 120 000 pohonných systémů, a to převážně evropským zákazníkům (Evropa 65 %, Asie 17 % a Amerika 16 % z tržeb). Připomněl také, že cesta k optimálnímu a rychlému využití techniky a k finálnímu úspěchu vede především přes osobní vztahy se zákazníky a vysokou poradenskou úroveň dodavatele, čímž se firma B&R vždy řídí.
 
Kvalitu produktů značky B&R dokumentovaly přednášky o výrobcích a technické podpoře (Automation Studio, System Diagnostic Manager, Visual Components Windows Runtime, Integrovaná funkční bezpečnost, Controls, Generic Motion Control, ARsim, ACOPOSmulti hardware, HMI, Planetové převodovky, Servosoft, Frekvenční měniče, Open Automation Technologies) a o aplikacích (Comau Robotics, Mechatronika a úspory energie, Aplikace v automobilovém průmyslu) i výstavka s „živými“ ukázkami produktů.

(sk)