Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Setkání uživatelů B&R v Šanghaji ukázalo cestu do budoucna

V reakci na sílící tlak na koncové uživatele a výrobce strojů implementovat řešení pro chytré výrobní závody (tzv. smart factory), která výhodně slučují informační a automatizační techniku, uspořádala společnost B&R China pravidelné setkání uživatelů na téma, jak se nejlépe vypořádat s touto výzvou. Třicet procent účastníků pocházelo z řad koncových uživatelů, což dokazuje snahu propojit užší spoluprací dodavatele automatizační techniky, výrobce strojů, koncové uživatele a integrátory systémů.

 
Výkonný ředitel B&R China Xiao Weirong prezentoval svou vizi, jak může průmyslová automatizace reagovat na problémy, které tento obor čekají: „Aby současné společnosti zůstaly konkurenceschopné, musí koncoví uživatelé a výrobci strojů vytvořit společnou platformu pro průběžné inovace. Společnosti dodávající automatizaci jim musí poskytnout nejen produkty, ale společně s trvale udržitelnými řešeními také školení, podporu a hlavně nástroje pro správu provozu technologií.“
 
Společnost B&R na akci prezentovala svůj systém pro řízení procesů APROL a jeho hotová řešení určená pro nejdůležitější obory správy hospodaření s energiemi, řízení údržby a sběru výrobních dat. Otevřená architektura systému APROL umožňuje kombinovat výhody informační a automatizační techniky v praxi.
 
Dále byla představena řešení pro pokročilé metody údržby, škálovatelná a modulární PC se zobrazovacími panely a vysoce výkonné moduly reACTION technology s dobou odezvy 1 μ s. Všechny představené produkty a řešení výrazně napomáhají integraci světa výrobců strojů a koncových uživatelů.

(ed)