Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Setkání uživatelů a vývojových inženýrů systémů Citect, ClearSCADA a SCADAPack 2013

SCADA Servis, s. r. o., distributor systémů Citect, ClearSCADA a SCADAPack, uspořádal ve spolupráci se společností Schnei­der Electric pravidelné setkání uživatelů těchto systémů z České republiky a Slovenska s manažery zahraničních vývojových center. Setkání se uskutečnilo 14. a 15. října 2013 v hotelu Lanterna v Beskydech.

Sally Garnerová (Produkt Manager SCADA Systems ze společnosti Schneider Electric Austrálie) představila nové verze produktů SCADA Expert Vijeo Citect 7.40 a Vijeo Historian 4.50. Oba produkty se zaměřují na významné zvýšení efektivity jak při tvorbě aplikací SCADA, tak i při jejich provozu. Graeme Davey, specialista na validaci produktů, v praxi předvedl ukázku tvorby projek­tu s využitím modelu zařízení a nového nástroje equipment editor. Další zajímavou novinkou je implementace služby Ecostruxure Web Services (EWS), která umožňuje vzájemné propojení aplikací od Schneider Electric i partnerských produktů prostřednictvím webových protokolů. Sally Garnerová nastínila nový vývoj v oblasti mobilních aplikací pro chytré telefony a tablety.

Další den byl věnován novým vlastnostem nástrojů pro tvorbu souhrnných hlášení (reportů) a telemetrii. Stefan Kramer (Business Development Manager pro EMEA ze společnosti Schneider Electric TRSS) představil novou řadu stanic RTU SCADAPack 50 s integrovaným modulem GSM a nové vlastnosti softwaru SCADA Expert ClearSCADA 2013R1. Zdůraznil výhody integrovaného telemetrického řešení, které je postaveno na otevřených průmyslových standardech, zajištujících velkou dostupnost informací a vysokou úroveň zabezpečení proti kybernetickým útokům.

Uživatelé také ocenili informace o směrování dalšího vývoje klíčových produktů SCADA. Zahraniční partneři měli příležitost získat zpětnou vazbu od koncových uživatelů a integrátorů z našeho regionu.

Bližší informace o systémech SCADA naleznou zájemci na stránkách www.scadaservis.cz a www.schneider-electric.cz. 

(Schneider Electric)

Obr. 1. Přednáší Sally Garnerová, Produkt Manager SCADA Systems ze společnosti Schneider Electric Austrálie