Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Setkání českých a slovenských uživatelů produktů Wonderware

číslo 12/2006

Setkání českých a slovenských uživatelů produktů Wonderware

Ve dnech 17. a 18. října 2006 uspořádala firma Pantek (CS), s. r. o., již dvanácté výroční setkání českých a slovenských uživatelů softwarových produktů pro průmyslové automatizační a informační systémy od firmy Wonderware, jejímž je autorizovaným distributorem pro Českou republiku a Slovenskou republiku. V kongresovém centru Aldis v Hradci Králové se letos sešlo více než 120 účastníků.

První den v úvodní prezentaci Zbyněk Červenka, ředitel firmy Pantek (CS), v krátkosti představil všechny čtyři řady produktů, které jsou nyní v její nabídce:

  • software od firmy Wonderware – automatizační a informační systémy pro řízení, analýzu a optimalizaci výrobních a technologických procesů,

  • hardware od firmy Wonderware – průmyslové počítače pro flexibilní použití v různých typech aplikací,

  • Woodhead – průmyslové komunikační karty do PC a moduly do PLC (značky Applicom, SST a DirectLink),

  • IntraVue – softwarový systém pro řešení problémů v průmyslových sítích typu Ethernet od firmy Network Vision.

Poté byla předána výroční ocenění pro nejlepší systémové integrátory produktů Wonderware z České republiky a Slovenské republiky za období od minulé konference.

Následovala prezentace, přednesená panem Clausem Madsenem Abildgrenem z ústředí firmy Wonderware v USA. Představil v ní nové strategické trendy v řešeních pro řízení a sledování výkonnosti výroby založené na aplikaci Wonderware Industrial Application Server. Přehledně byly představeny nové moduly Equipment Operations Module (záznam výrobních událostí pro kompletní výrobní historii – rodokmen výrobku, správa výrobních parametrů pro různé receptury aj.) a Equipment Performance Module (sledování a vyhodnocování prostojů a celkové výkonnosti výrobních zařízení – OEE).

V odpolední části prvního dne následovaly informace o nové verzi výrobního informačního portálu SuiteVoyager 2.6 a o podpoře MS SQL Server 2005 v databázi historických dat Wonderware IndustrialSQL Server 9.0. Ve spolupráci s firmou Storyflex byly předvedeny různé možnosti softwarové i hardwarové podpory vysoké dostupnosti pro IndustrialSQL Server (viz též článek na str. 10 v tomto čísle).

Nechyběly ani oblíbené prezentace případových studií z rozsáhlých zavedení softwaru Wonderware u českých a slovenských uživatelů.

Konference druhý den pokračovala představením novinek pro Wonderware Industrial Application Server 2.1, rozšířené řady průmyslově odolných počítačů od firmy Wonderware a softwarového systému IntraVue.

(ed)