Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Sensor+Test 2019 se zaměří na snímače v procesní výrobě

Veletržní správa AMA Service GmbH nalezla již loni pro veletrh Sensor+Test termín na konci června. Tato poměrně pozdní doba se osvědčila, takže letos proběhne přehlídka snímací, měřicí, diagnostické a zkušební techniky 25. až 27. června 2019 na výstavišti v Norimberku. 

Speciálním tématem letošního veletrhu Sensor+Test je snímací a měřicí technika pro procesní automatizaci. V procesní (spojité) výrobě se nyní ve velké míře uplatňuje digitalizace, což klade velké požadavky na senzory a měřicí systémy, zejména pro nejčastěji měřené veličiny, tlak a teplotu. V rámci tohoto speciálního tématu mají vystavovatelé možnost představit nové koncepce, produkty a řešení, ať již jde o moderní měřicí postupy, samočinné monitorovací senzorové sítě nebo systémy pro analýzu procesů s podporou cloudu a umělé inteligence. Speciálnímu tématu budou věnovány přednášky ve fóru v hale 5.

Veletrh Sensor+Test 2019 je zařazen do dotačního programu agentury CzechTrade v rámci projektu NO­VUMM KET, spolufinancovaného z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). České malé a střední výrobní podniky se sídlem, pobočkou či provozovnou mimo Prahu mohou čerpat podporu na vystavování z evropských fondů až do výše 90 000 korun s povinnou účastí 50 %. Agentura CzechTrade uspořádá na veletrhu společný stánek českých firem.

Zajímavé inovativní produkty návštěvníci najdou ve stánku Inovace Made in Germany. 

AMA Innovation Award 2019

Odborný garant veletrhu, AMA Association for Sensors and Measurement, vyhlásil také letos cenu AMA Innovation Award za nejlepší výsledek vývoje a výzkumu v oboru. Celkem 38 výzkumných a vývojových týmů z Německa a zahraničí předložilo porotě soutěže své projekty. Z nich porota nominovala čtyři:

  • HoloPort – interferometr pro obráběcí nástroje (Fraunhoferův institut IPM, Freiburg),
  • Plan B – kompaktní analyzační přístroj pro malé pivovary (Senorics GmbH, Dresden),
  • jednotka CPU pro strojové vidění vestavěná v šestiosé inerciální měřicí jednotce (STMicroelectronics, Cornaredo, Itálie),
  • XperYenZ™ – senzor s optickými vlákny pro absolutní měření vzdálenosti (trinamiX GmbH, Ludwigshafen).

V této soutěži bude rovněž vyhlášena speciální cena pro mladé podniky, o kterou se utká jedenáct start-upů. Vítězové soutěže AMA Innovation Award 2019 budou vyhlášeni v průběhu veletrhu Sensor+Test 2019. 

Konference

Souběžně s veletrhem se v konferenčním centru na výstavišti uskuteční dvacátý ročník konference o senzorech, snímačích a měřicí technice ITG/GMA-Fachtagung Sensoren und Messsysteme. Tradiční konferenční program veletrhu Sensor+Test se mění tím, že konference Sensor and IRS2, pořádané aso­ciací AMA, budou v roce 2020 integrovány do nové technické konference SMSI 2020 – Sensor and Measurement Science International. 

Pro návštěvníky

Výstaviště je pro návštěvníky veletrhu Sensor+Test 2019 otevřeno všechny tři výstavní dny (25. až 27. 5.) od 9 do 17 hodin. Jednodenní vstupenka stojí 26 eur. Volnou vstupenku mohou zájemci získat po registraci na https://www.sensor-test.de/sensor-test-2019-for-visitors/costfree-admission-voucher-on/.

(ev)

Obr. 1. Na veletrh Sensor+Test zamíří návštěvníci na konci června

Obr. 2. Ve venkovní výstavní oblasti Action area bude představena moderní měřicí technika instalovaná ve vozidlech