Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Sensor+Test 2016 v nových halách výstaviště v Norimberku

Veletrh snímací techniky Sensor+Test proběhne od 10. do 12. května 2016 v Norimberku v halách 1, 2 a 5. Ke vstupu do těchto hal slouží přístupové haly Ost nebo Mitte. Celkem 580 vystavovatelů na veletrhu představí techniku pro snímání všech veličin (tab. 1), přístroje a systémy pro zpracování a analýzu naměřených hodnot a tradičně také zkušební techniku.

 
Na loňský veletrh Sensor+Test přijelo celkem 7 142 návštěvníků (77 % z Německa). Podle průzkumu mezi vystavovateli do stánků nejvíce přicházeli pracovníci firem z automobilového průmyslu a konstruktéři strojírenských výrobků a provozů. Podle četnosti následovali odborníci z elektrotechnických oborů, medicínské techniky, energetiky, chemického a farmaceutického odvětví, letectví, informační techniky a konzultačních firem.
 
Zvýrazněným tématem veletrhu Sensor+Test 2016 je měření v cloudu. Vystavovatelský výbor zvolil toto téma proto, že v propojených prostředích budoucích provozů bude rozhodující globální dostupnost naměřených hodnot. Ukazuje se také, že oněmi „věcmi“ v internetu věcí jsou velmi často měřicí přístroje a snímače. Proto bude na veletrhu Sensor+ Test 2016 věnován velký prostor představení nových koncepcí a řešení v oblastech zpracování, přenosu a analyzování naměřených hodnot ve webovém prostředí s důrazem na zajištění bezpečnosti. Na přednáškovém fóru s názvem Mesasuring in the Cloud v hale 5 se návštěvníci seznámí s novými produkty a řešeními v této rozvíjející se oblasti.
 
Profesní sdružení AMA Association for Sensors and Measurement jakožto odborný garant veletrhu Sensor+Test pořádá při veletrhu pravidelně soutěž o nejlepší výsledky výzkumu v oboru. Letos se do ní přihlásilo 40 týmů a odborná porota na cenu nominovala pět z nich. Vítězové budou vyhlášeni při slavnostním zahájení veletrhu 10. května 2016.
 

Doprovodný program

V hale 1 ve stánku č. 561 společností imc Test & Measurement, imc Meßsysteme a imcADD bude uspořádána retrospektivní výstava tenzometrů. Návštěvníci budou mít příležitost sledovat jejich vývoj od doby vynálezu tenzometru před 65 lety. Dodnes jsou tenzometry základními měřicími prvky v mnoha oborech a výstava zachytí, jak jsou neustále přizpůsobovány požadavkům průmyslu.
 
Zkoušení parametrů vozidel bude naživo předváděno na zkušebním okruhu na volné ploše výstaviště. Zájemci se zde seznámí např. s tím, jak jsou získávány hodnoty dynamických parametrů vozidel potřebné pro vývoj pneumatik a karoserií. Představen bude inteligentní diagnostický systém instalovaný na motorkách, který plynule sbírá, analyzuje a vyhodnocuje data a pomocí modemu vestavěného v řídicí jednotce je předává do serveru v cloudu nebo do připojeného tabletu.
 

Konferenční program

V kongresovém centru norimberského výstaviště bude v průběhu veletrhu Sensor+Test probíhat bohatý konferenční program. Ve dnech 10. a 11. května se uskuteční osmnáctá odborná konference Sensoren und Messsysteme, uspořádaná společností pro automatizační techniku (GMA) sdružení VDI/VDE a společností pro informační techniku (ITG) sdružení VDE.
 
Obory telemetrie a zkušebnictví budou tématem konference etc2016 (European Telemetry and Test Conference) ve dnech 10. až 12. května. V rámci této konference se také uskuteční třetí ročník sympozia AIM2016 (Advanced In-Flight Measurement Techniques) a 27. ročník sympozia SFTE (Society of Flight Test Engineers).
 
Do třetice mohou zájemci navštívit konferenci Internet of Things (12. května) a seznámit se s propojením fyzických objektů s virtuálním internetovým světem a s novými obchodními příležitostmi, produkty a službami.
 

Užitečné informace

Veletrh Sensor+Test 2016 bude možné navštívit ve dnech 10. a 11. května od 9 do 18 hodin a ve čtvrtek 12. května od 9 do 17 hodin. Jednodenní bezplatnou vstupenku lze získat registrací na www.sensor-test.de/service/sensorticket.php?Spr=en.
(ev)
 
Tab. 1. Témata veletrhu Sensor+Test 2016
geometrické veličiny
mechanické veličiny
dynamické veličiny
termální veličiny
klimatické veličiny
optické senzory/akustické měřicí systémy
chemické senzory
měřicí technika
zkušební technika
speciální téma: Měření v cloudu
komponenty pro snímače a měření
kalibrační systémy